Здоров'яХарчування

Кардіологи радять частіше додавати в салати оливкове масло

Воно допоможе захистити серце від негативного ефекту, виробленого брудним повітрям, і знизить тиск. Як показало дослідження, масло укупі з певними овочами знижує тиск. Це мають бути овочі, багаті солями азотної кислоти. До них відноситься, наприклад, салат-латук.

Як правило, здоровий раціон містить ненасичені жири з оливкового масла, горіхів, авокадо і овочі на зразок шпинату, селери, моркви, що відрізняються високою концентрацією солей азотної кислоти. Коли солі поєднуються з ненасиченими жирами, формуються нітрокислоти жирного ряду. А вони знижують тиск. Принаймні, у гризунів.

У свою чергу, Агентство США з охорони навколишнього середовища з’ясувало: оливкова олія захищає від забруднюючих повітря часток. Ці частинки викликають запалення, затвердіння судин, підвищують тиск і ризик утворення тромбів. Не секрет, що забруднення повітря підвищує ризик серцевих хвороб, інсульту і астми. Був проведений експеримент із 42 здоровими добровольцями. Вони приймали по три грами оливкової олії на день або риб’ячого жиру протягом чотирьох тижнів. Була і контрольна група, яка не брала ніяких добавок.

Люди то піддавалися впливу чистого, то забрудненого повітря. При цьому оцінювався стан судин добровольців до, відразу після впливу і через 20 годин. Виявилося, судини значно скорочувалися відразу після впливу забрудненого повітря. І спостерігалося це в групі людей, які не брали добавки або брали риб’ячий жир. А ось оливкове масло рятувало судини від звуження. Також відзначалося зростання концентрації білка, що розщеплює тромби.