Конспекти уроків хімії 10 класУсі уроки хіміїФайли

Карбонові кислоти, їх поширення в природі та класифікація (10 клас. Хімія)

Тема. Карбонові кислоти, їх поширення в природі та класифікація.  Карбоксильна характеристична (функціональна) група. Склад, будова молекул насичених одноосновних карбонових кислот, їхня загальна та структурні формули, ізомерія, систематична номенклатура і фізичні властивості.

Навчальні проекти:                                   

  1. Вуглеводи у харчових продуктах: виявлення і біологічне значення.
  2. Натуральні волокна рослинного походження: їхні властивості, дія на організм людини, застосування.
  3. Штучні волокна: їхнє застосування у побуті та промисловості.
  4. Етери та естери в косметиці.
  5. Біодизельне пальне

Мета:

  • формувати знання учнів про карбоксильну характеристичну групу на прикладі оцтової кислоти; ознайомити учнів зі структурною й електронною формулами карбонових кислот; показати зв’язок між характеристичною карбоксильною групою та фізичними властивостями карбонових кислоти;
  • розвивати вміння складати формули ізомерів та давати їм назви за систематичною номенклатурою; використовувати здобуті знання на уроці в побуті і навпаки;
  • виховувати самостійність, інтерес до предмету

Обладнання та реактиви: підручник,  штатив з пробірками, розчини: 9% розчин оцтової кислоти, луг і фенолфталеїн,  завдання на картках.

Базові поняття та терміни: карбонові кислоти, структурна формула,   характеристична  група, карбоксильна і карбонільна група, основність кислот, оксигеновмісні кислоти.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Наскрізні змістові лінії:

Громадянська відповідальність.

Навчатися працювати самостійно і в команді, відповідально ставитися до завдань визначених робочою групою, ретельно виконувати свій обсяг роботи.

Здоров’я і безпека. Екологічна безпека і сталий розвиток

Підприємливість і фінансова грамотність

Компетентності: предметна компетентність, ключова компетентність: інформаційно-цифрова, спілкування державною мовою, екологічна грамотність і здорове життя, обізнаність та самовираження у сфері культури, математична компетентність

Завантажити: Карбонові кислоти, їх поширення в природі та класифікація (10 клас. Хімія) (Розмір: 132.6 KB, Завантажень: 598)
Back to top button