Головне

Інститут нацпам’яті шукає інформацію про пам’ятки тоталітаризму

Український інститут національної пам’яті збирає відомості про пам’ятники та пам’ятні знаки часів радянського тоталітаризму. Йдеться про монументи особам, які здійснювали репресії і “боролися з українською державою”.

Про це повідомляється на сторінці УІНП у Facebook.

“Друзі, на території України досі залишається чимало пам’ятників та пам’ятних знаків радянського тоталітаризму: монументи Леніну, Дзержинському, Косіору та іншим особам, які планували та здійснювали політичні репресії і Голодомори, в різний час боролись з українською державою”, – пишуть працівники установи.

Інститут просить громадян надсилати інформацію про “ті пам’ятники тоталітаризму, які досі не демонтовано”.

Інформацію просять надсилати в такому вигляді:
– кому встановлений пам’ятник,
– тип (скульптура у повний зріст, погруддя, меморіальна дошка),
– місцерозташування (назва населеного пункту, адреса).
– за можливості фото.

Пишіть на адресу uinp@memory.gov.ua, вказуючи в темі листа “Пам’ятник тоталітаризму”.

Нагадаємо, створений за президентства Віктора Ющенка Український інститут національної пам’яті був центральним органом виконавчої влади. У 2010 році президент Янукович ліквідував УІНП, натомість створено науково-дослідну установу з аналогічною назвою у структурі Кабміну.

У колишніх соціалістичних країнах Центральної і Східної Європи аналоги Інституту національної пам’яті мають право здійснювати не тільки наукову, але й слідчу та люстраційну діяльність. Водночас в управління цим установам передані архіви спецслужб часів соціалізму.

З 2006 до 2010 року УІНП очолював Ігор Юхновський, з 2010 до березня 2014-го – Валерій Солдатенко, 26 березня 2014 року керівником УІНП було призначено Володимира В’ятровича.

Джерело: istpravda.com.ua

Back to top button