Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Інститут нацпам’яті шукає інформацію про пам’ятки тоталітаризму

Український інститут національної пам’яті збирає відомості про пам’ятники та пам’ятні знаки часів радянського тоталітаризму. Йдеться про монументи особам, які здійснювали репресії і “боролися з українською державою”.

Про це повідомляється на сторінці УІНП у Facebook.

“Друзі, на території України досі залишається чимало пам’ятників та пам’ятних знаків радянського тоталітаризму: монументи Леніну, Дзержинському, Косіору та іншим особам, які планували та здійснювали політичні репресії і Голодомори, в різний час боролись з українською державою”, – пишуть працівники установи.

Інститут просить громадян надсилати інформацію про “ті пам’ятники тоталітаризму, які досі не демонтовано”.

Інформацію просять надсилати в такому вигляді:
– кому встановлений пам’ятник,
– тип (скульптура у повний зріст, погруддя, меморіальна дошка),
– місцерозташування (назва населеного пункту, адреса).
– за можливості фото.

Пишіть на адресу uinp@memory.gov.ua, вказуючи в темі листа “Пам’ятник тоталітаризму”.

Нагадаємо, створений за президентства Віктора Ющенка Український інститут національної пам’яті був центральним органом виконавчої влади. У 2010 році президент Янукович ліквідував УІНП, натомість створено науково-дослідну установу з аналогічною назвою у структурі Кабміну.

У колишніх соціалістичних країнах Центральної і Східної Європи аналоги Інституту національної пам’яті мають право здійснювати не тільки наукову, але й слідчу та люстраційну діяльність. Водночас в управління цим установам передані архіви спецслужб часів соціалізму.

З 2006 до 2010 року УІНП очолював Ігор Юхновський, з 2010 до березня 2014-го – Валерій Солдатенко, 26 березня 2014 року керівником УІНП було призначено Володимира В’ятровича.

Джерело: istpravda.com.ua

Український інститут національної пам'яті збирає відомості про пам'ятники та пам'ятні знаки часів радянського тоталітаризму. Йдеться про монументи особам, які здійснювали репресії і "боролися з українською державою". Про це повідомляється на сторінці УІНП у Facebook. "Друзі, на території України досі залишається чимало пам'ятників та пам'ятних знаків радянського тоталітаризму: монументи Леніну, Дзержинському, Косіору та іншим особам, які планували та здійснювали політичні репресії і Голодомори, в різний час боролись з українською державою", - пишуть працівники установи. Інститут просить громадян надсилати інформацію про "ті пам’ятники тоталітаризму, які досі не демонтовано". Інформацію просять надсилати в такому вигляді: - кому встановлений пам’ятник, - тип (скульптура у…

Оцінити

0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*