ГоловнеПерерва

Інформація для вчителів із ТОТ щодо виплати заробітної плати

До Міністерства освіти і науки України надходять численні звернення педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, щодо несвоєчасної або не в повному обсязі виплати заробітної плати.

У зв’язку з цим у МОН повідомили, що відповідно до пункту 2 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу України видатки на загальну середню освіту належать до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. 

Враховуючи зазначене, організація та здійснення виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам належить до компетенції засновників закладів загальної середньої освіти.

Таким чином, з питань термінів виплати та конкретних розмірів заробітних плат педпрацівникам необхідно звертатися до керівництва відповідної територіальної громади або, у разі незгоди із рішенням засновника, до департаменту освіти та науки відповідної обласної військової (державної) адміністрації.

Також повідомляємо, що відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (зі змінами) заробітну плату виплачують працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен уживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили. Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати. У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

Зауважимо, що освітня субвенція, яку спрямовують на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, надходить на рахунки місцевих бюджетів двічі на місяць (у перший робочий день та 11 числа місяця).