Здоров'я

Ігнорування неприємного співрозмовника допомагає зберегти розумові ресурси

Ігнорування неприємного співрозмовника допомагає зберегти розумові ресурси
Ігнорування неприємного співрозмовника допомагає зберегти розумові ресурси
Іноді корисно ігнорувати людину, якщо вона себе веде неналежним чином. За словами психологів, коли співрозмовник починає поводитися неадекватно, має сенс просто припинити розмову. Це збереже сили, час і дозволить уникнути конфлікту.

Однак подібну стратегію прийнято розцінювати як щось погане. Вважається, вас відкидають в пасивній формі. Але нове дослідження показало: іноді мовчання – кращий вибір, принаймні, для того, хто не хоче витрачати розумові ресурси.

Як відзначає Крістін Соммер з Коледжу Барач, коли з вами відмовляються вести бесіду, це не означає, що вас хочуть образити або провчити. Буває, це допомагає впоратися з навалою втоми – незмінною супутницею неприємних розмов.

Вчені спеціально провели два експерименти з 118 добровольцями, щоб це довести. Учасників попросили або продовжувати розмову з іншою людиною, яка спочатку грубіянила, а потім вів себе дружелюбно, або просто його ігнорувати.

Через чотири хвилини бесіди добровольці виконували завдання на самоконтроль і перевірку розумової активності. Виявилося, якщо вони ігнорували хамовиту людину або спілкувалися з ним, коли він вів себе дружелюбно, завдання виконувалося краще.

Значить, участь в неприємну розмові не тільки залишає осад у душі, але і негативно позначається на роботі мозку. Правда, вчені попереджають: постійне ігнорування, особливо членів сім’ї, може вилитися в неприємні наслідки.

Back to top button