Ігнорування неприємного співрозмовника допомагає зберегти розумові ресурси

Однак подібну стратегію прийнято розцінювати як щось погане. Вважається, вас відкидають в пасивній формі. Але нове дослідження показало: іноді мовчання – кращий вибір, принаймні, для того, хто не хоче витрачати розумові ресурси.
Як відзначає Крістін Соммер з Коледжу Барач, коли з вами відмовляються вести бесіду, це не означає, що вас хочуть образити або провчити. Буває, це допомагає впоратися з навалою втоми – незмінною супутницею неприємних розмов.
Вчені спеціально провели два експерименти з 118 добровольцями, щоб це довести. Учасників попросили або продовжувати розмову з іншою людиною, яка спочатку грубіянила, а потім вів себе дружелюбно, або просто його ігнорувати.
Через чотири хвилини бесіди добровольці виконували завдання на самоконтроль і перевірку розумової активності. Виявилося, якщо вони ігнорували хамовиту людину або спілкувалися з ним, коли він вів себе дружелюбно, завдання виконувалося краще.
Значить, участь в неприємну розмові не тільки залишає осад у душі, але і негативно позначається на роботі мозку. Правда, вчені попереджають: постійне ігнорування, особливо членів сім’ї, може вилитися в неприємні наслідки.