Здоров'яФізіологія

Хто мало спить, той товстішає!

Дитина спить - Шкільне життяЗдоровий довгий сон дуже важливий для кожної людини, однак, як виявилося, для маленьких дітей він просто-таки життєво необхідний.

Адже якщо дитина недосипає, вона більше їсть, що може привести до ожиріння і інших проблем зі здоров’ям у подальшому.

Вчені з’ясували, що 16-місячні діти, які сплять менше десяти годин на день, споживають в середньому на 105 калорій більше, ніж ті, які сплять по тринадцять годин і більше. Таке збільшення добової калорійності з 982 до 1087 калорій становить цілих 10% від добової норми.

Зв’язок між їжею, вагою і сном була досліджена раніше на більш старших дітях і дорослих, проте в даній роботі в першу чергу був вивчений зв’язок між сном і калорійністю їжі для дітей молодше трьох років. Така залежність була знайдена ще до того, як проявилася помітна різниця у вазі. Вчені дійшли висновку, що саме зайве споживання калорій є ключовим механізмом того, як сон впливає на набір ваги у маленьких дітей.

Процес регулювання гормонів, що відповідають за апетит, порушується через недосипання. Дослідження проводилося в Англії, в ньому взяли участь 1303 сім’ї. У кожній вивчалася тривалість сну дитини віком 16 місяців і харчування у віці 21 місяць.

«Ми знаємо, що більш короткий сон в ранньому дитинстві підвищує ризик розвитку ожиріння, тому ми хотіли з’ясувати, чи споживають такі діти більше калорій», – пояснює доктор Абі Фішер. «Попередні дослідження на дорослих і дітях старшого віку показали, що недолік сну змушує людей їсти у великих кількостях, ніж зазвичай. Однак особливість маленьких дітей полягає в тому, що їх режим харчування контролюють батьки».

«Головний висновок нашої роботи – діти, які менше сплять, споживають занадто багато калорій», – говорить доктор Фішер. «І хоча потрібні подальші дослідження цього питання, батьки вже зараз повинні бути в курсі цієї проблеми».

Шкільне життя

Back to top button