Здоров'я

Хронічний брак сну викликає переїдання

Хронічний брак сну викликає переїдання
Хронічний брак сну викликає переїдання
Американські вчені підтвердили, що хронічне недосипання сприяє розвитку ожиріння, так як недолік сну пригнічує роботу тієї частини мозку, яка управляє апетитом, йдеться в статті в журналі Nature Communications.

За статистикою ВООЗ, понад 10% населення індустріально розвинених країн страждає від безсоння. Нестача сну може стати причиною несподіваних психічних ефектів: галюцинацій, втрати пам’яті, відірваності від реальності. Медики називають поганий сон шляхом до інсультів, ожиріння і гіпертонії.

Метью Уолкер і його колеги з університету Каліфорнії в Берклі (США) з’ясували, що нестача сну дійсно змушує нас переїдати і викликає ожиріння. Для цього вони простежили за роботою мозку 21 добровольця за допомогою функціональної томографії. Під час експерименту добровольці не спали добу один раз на тиждень протягом місяця. В кінці цих сесій вчені показували учасникам картинки з різними продуктами і просили оцінити їх апетитність за чотирибальною шкалою.

Авторів статті цікавило кілька відділів мозку, що традиційно пов’язуються з апетитом, почуттям голоду і насиченням. Зіставляючи томограми, отримані перед початком і в кінці експерименту, вони визначали, як змінювалася робота цих частин нервової системи. Ці дані зіставлялися із змінами в смаках і апетиті добровольців.

Виявилося, що робота центрів апетиту помітно знижувалася під час безсонних сесій, а активність центрів задоволення була значно вище норми під час перегляду картинок з їжею. По всій видимості, саме це послужило причиною того, що добровольці вибирали картинки з самої калорійною їжею. Як вважають автори статті, подібні зміни в роботі мозку можуть пояснювати те, чому безсоння і хронічне недосипання асоціюються з ожирінням і діабетом.

Back to top button