Здоров'яФізіологія

Хронічне безсоння небезпечне для життя

Вчені з Університету Арізони вивчали наслідки безсонних ночей. Вони з’ясували: хронічне безсоння (протягом шести років і більше) збільшує ризик передчасної смерті на 58%. Крім того, воно підвищує рівень запалення в крові, що призводить до хвороб серця, цукрового діабету, ожиріння, раку, недоумства і депресії, повідомляє The Daily Mail .

Безсоння – розлад сну, для якого характерні труднощі засипання, неспокійний сон і раннє пробудження. Хронічне безсоння триває не менше трьох місяців, а сон порушується, принаймні, три рази на тиждень. Учені проаналізували дані дослідження, розпочатого в 1973 році, яке тривало близько 40 років. Вони виявили, що саме хронічне безсоння підвищує ризик смерті і рівень запалення в крові, маркером якого є С-реактивний білок.

Учасники з хронічним безсонням частіше вмирали від серцево-судинних захворювань і хвороб органів дихання. Результати не залежали від прийому снодійних, статі, віку та інших факторів. Раніше дослідники вже пов’язували смертність з безсонням, проте механізм цього явища поки залишається неясним.

Шкільне життя

  
Back to top button