Здоров'яПсихологіяФізіологія

Гормони змушують людей брехати, показало дослідження

Вчені з Гарвардського університету і Університету Техасу з’ясували, що високі рівні гормонів кортизолу та тестостерону в організмі пов’язані з обманом та іншими формами неетичної поведінки. Тестостерон відповідає за статевий потяг і ріст м’язової маси у чоловіків. Кортизол – гормон стресу, що виділяється під час стресової реакції боротьби або втечі, розповідає The Daily Mail .

У новому дослідженні взяли участь 117 осіб. Фахівці виміряли рівні кортизолу та тестостерону в організмі учасників до і після того, як ті виконали тест з математики. Добровольцям сказали: чим більше правильних відповідей у них буде, тим більше грошей вони отримають. Учасникам дозволили перевірити свої тести перед здачею.

У добровольців, які списували на тесті, виявилися високі рівні тестостерону та кортизолу в організмі, а у тих, хто був чесний, – низькі. За словами дослідників, тестостерон позбавляє від страху перед покаранням і підвищує чутливість до винагороди. А людям з високим рівнем кортизолу обман допомагає зняти стрес. Так, ймовірно, зниження рівня даних гормонів здатне запобігти обману.

Шкільне життя

Back to top button