ГігієнаЗдоров'я

Газована вода всього за 30 секунд пошкоджує зубну емаль

Ковток-другий содової призводить до негативних наслідків для здоров’я дитячих зубів. Дослідження, проведене стоматологами з Університету Аделаїди в Австралії, показало: напої з високою кислотністю (газовані води, фруктові соки, спортивні напої та інші) несуть в собі “потрійну загрозу” для зубної емалі. Збиток може бути завдано менш ніж за 30 секунд.

“Ерозія емалі зубів – дуже поширене в розвинених країнах захворювання. На жаль, часто воно виявляється занадто пізно”, – говорить дослідник Сарбін Ранджіткар. Кількість зубів, порушених ерозією, може постійно зростати. В основному це захворювання розвивається через вживання напоїв з підвищеним рівнем кислотності в дитячому та підлітковому віці.

“Багато дітей і підлітків скрегочуть зубами вночі. У них можуть бути не виявлені захворювання, зригування або рефлюкс, які підвищують кислотність в шлунку. Разом з напоями високої кислотності, це створює потрійну загрозу для дитячих зубів, що приводить до довготривалих негативних наслідків”, – додає Сарбін Ранджіткар.

Пошкодження емалі зуба відбувається протягом перших 30 секунд, як тільки речовина з високою кислотністю вступає в контакт з емаллю. Вчені застерігають: збитку не можна уникнути, просто почистивши зуби, так як він вже завдано. Вони рекомендують батькам давати своїм дітям свіжі фрукти замість фруктового соку. Вживання газованої води і інших подібних напоїв слід уникати.

Back to top button