Здоров'я

Енергійна ходьба і біг запобігають розвитку гіпертонії і діабету

Енергійна ходьба і біг запобігають розвитку гіпертонії і діабету
Енергійна ходьба і біг запобігають розвитку гіпертонії і діабету
Вчені провели дослідження, в ході яких вивчили дані про здоров’я більше 33 тисяч бігунів і 15 тисяч людей, що займаються спортивною ходьбою

Американські вчені прийшли до висновку про те, що енергійна ходьба може знизити ризик гіпертонії і діабету так само добре, як і біг, повідомляє Arteriosclerosis.

Учені з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі провели дослідження, в ході яких вивчили дані про здоров’я більше 33 тисяч бігунів і 15 тисяч людей, що займаються спортивною ходьбою. Як стало відомо, енергія, яку людина витрачає при ходьбі, приблизно, дорівнює енергії, затрачуваної при бігу, і призводить до зменшення ризику розвитку гіпертонії, діабету та ішемічної хвороби серця.

Результати проведених досліджень показали, що біг скорочує ризик розвитку гіпертонії на 4,2%, а ходьба – на 7,2%, утворення холестерину – на 4,2% а при ходьбі – на 7%. Ті ж самі показники у випадку з можливістю розвитку діабету будуть відповідно: 12,1% та 12,3%. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця скорочується на 4,5% і 9,3% відповідно.

Вчені вважають, що ходьба є більш універсальним способом заняття спортом, але біг дозволяє долати великі відстані, що позитивно впливає на організм.

Back to top button