Здоров'яФізіологія

Експерти розповіли, як поліпшити запам’ятовування інформації

Якщо після заучування інформації вийти на пробіжку, інформація краще відкладеться в пам’яті, показало дослідження Університету прикладних наук. Це корисне відкриття для студентів. Отже, відомо, що стресовий гормон кортизол впливає на здатність отримувати інформацію з пам’яті. Іноді він допомагає запам’ятовувати, але іноді порушує пам’ять. Стрес, викликаний фізичною активністю на кшталт бігу, як раз, покращує пам’ять.

Під час бігу тіло починає виробляти більше кортизолу, щоб підтримати внутрішній баланс в стані стресу. Тому вчені рекомендують студентам в перервах між підготовкою до іспитів бути фізично активними і відмовитися від комп’ютерних ігор як засобу розслаблення. Був проведений експеримент. Вчені попросили 60 осіб 16-29 років запам’ятати дані (маршрут і німецько-турецькі пари слів).

Людей розбили на три групи. Перша грала в перерві в агресивні комп’ютерні ігри (на приклад Counter Strike), друга бігала, а третя (контрольна) просто прогулювалася. Після добровольці відтворювали дані. І найкраще справлялася друга група. Найгірше – перша.

Back to top button