Дитина і зайва вага

Здорова їжа - це далеко не завжди прісні і несмачні страви.

Здорова їжа – це далеко не завжди прісні і несмачні страви.

Зайвою вагою страждає велика кількість людей у ​​всьому світі, тому вживати заходів необхідно відразу ж, як з’явилися зайві кілограми, навіть якщо мова йде про дитину. У майбутньому кілька зайвих кіло можуть перетворитися на справжню проблему, яка стане катастрофою в підлітком віці, зіпсує юність і накладе відбиток на все подальше життя. Коли мова йде про надмірну вагу у дитини, потрібно підходити до проблеми дуже обережно, щоб не образити і не змусити замкнутися в собі.

Не варто намагатися звернути увагу дитини на його зовнішній вигляд за допомогою негативних характеристик, їдких зауважень – зайвих кілограмів це не прибере, а ось поранити дитину, змусити її обрости безліччю комплексів і істотно знизити самооцінку може. Тому перше, що повинні зробити батьки – це спокійно поговорити з дитиною, попросити її допомогти їм в боротьбі з вагою, пояснити, як важливо бути в хорошій фізичній формі і що здоровий спосіб життя піде тільки на користь.

Для будь-якої дитини батьки – це приклад, навіть якщо він підсвідомо намагається слідувати їх поведінці. Тому спочатку батькам варто задуматися про те, як привести в порядок власне здоров’я і вагу. Якщо проблем немає – з дитиною буде простіше, так як він буде намагатися бути схожим на батьків і зробить все, щоб позбутися від зайвої ваги. Коли ж батьки страждають тією ж проблемою, можна організувати цілий комплекс заходів щодо здорової їжі, занять спортом і займатися всім цим разом. Якщо батьки будуть примушувати дитину їсти салати і бігати вранці, а самі продовжать налягати на м’ясо, лежати на дивані і накопичувати зайві кіло, толку від усіх цих заходів не буде абсолютно ніякого.

Щоб допомогти дитині, всій родині варто перейти виключно на здорову їжу. Здорова їжа – це далеко не завжди прісні і несмачні страви. При певному уяві і умінні готувати і корисна їжа може бути дуже смачною. Ідеально, якщо в родині завжди так харчуються, якщо ж традиційними є м’ясні та калорійні страви, варто постежити за калорійністю хоча б на протязі періоду, поки дитина бореться із зайвою вагою.

З кухні варто прибрати різні калорійні «перекуси», за які діти хапаються, прийшовши з вулиці чи школи – печиво, булочки, кекси і т.д. Замість цього краще виставити кошик з чистими фруктами – яблуко або банан будуть більш корисними, ніж солодка булочка з шоколадом або кекс з джемом. Потрібно обов’язково стежити за тим, щоб дитині вистачало їжі, яку він їсть. Якщо за вечерею дитина залишиться голодною, вона обов’язково потім полізе в холодильник шукати ще щось поїсти. Тому не варто відмовляти в добавці, готуючи здорову некалорійним їжу. Так, наприклад, салати можна їсти у великих кількостях.

Здорове харчування обов’язково потрібно поєднувати зі спортом. Якщо дитина не любитель спортивних занять, можна водити його на танці, різноманітні гуртки, де вітається активне проведення часу.