Батькам

Дитина і зайва вага

Здорова їжа - це далеко не завжди прісні і несмачні страви.
Здорова їжа – це далеко не завжди прісні і несмачні страви.
Зайвою вагою страждає велика кількість людей у ​​всьому світі, тому вживати заходів необхідно відразу ж, як з’явилися зайві кілограми, навіть якщо мова йде про дитину. У майбутньому кілька зайвих кіло можуть перетворитися на справжню проблему, яка стане катастрофою в підлітком віці, зіпсує юність і накладе відбиток на все подальше життя. Коли мова йде про надмірну вагу у дитини, потрібно підходити до проблеми дуже обережно, щоб не образити і не змусити замкнутися в собі.

Не варто намагатися звернути увагу дитини на його зовнішній вигляд за допомогою негативних характеристик, їдких зауважень – зайвих кілограмів це не прибере, а ось поранити дитину, змусити її обрости безліччю комплексів і істотно знизити самооцінку може. Тому перше, що повинні зробити батьки – це спокійно поговорити з дитиною, попросити її допомогти їм в боротьбі з вагою, пояснити, як важливо бути в хорошій фізичній формі і що здоровий спосіб життя піде тільки на користь.

Для будь-якої дитини батьки – це приклад, навіть якщо він підсвідомо намагається слідувати їх поведінці. Тому спочатку батькам варто задуматися про те, як привести в порядок власне здоров’я і вагу. Якщо проблем немає – з дитиною буде простіше, так як він буде намагатися бути схожим на батьків і зробить все, щоб позбутися від зайвої ваги. Коли ж батьки страждають тією ж проблемою, можна організувати цілий комплекс заходів щодо здорової їжі, занять спортом і займатися всім цим разом. Якщо батьки будуть примушувати дитину їсти салати і бігати вранці, а самі продовжать налягати на м’ясо, лежати на дивані і накопичувати зайві кіло, толку від усіх цих заходів не буде абсолютно ніякого.

Щоб допомогти дитині, всій родині варто перейти виключно на здорову їжу. Здорова їжа – це далеко не завжди прісні і несмачні страви. При певному уяві і умінні готувати і корисна їжа може бути дуже смачною. Ідеально, якщо в родині завжди так харчуються, якщо ж традиційними є м’ясні та калорійні страви, варто постежити за калорійністю хоча б на протязі періоду, поки дитина бореться із зайвою вагою.

З кухні варто прибрати різні калорійні «перекуси», за які діти хапаються, прийшовши з вулиці чи школи – печиво, булочки, кекси і т.д. Замість цього краще виставити кошик з чистими фруктами – яблуко або банан будуть більш корисними, ніж солодка булочка з шоколадом або кекс з джемом. Потрібно обов’язково стежити за тим, щоб дитині вистачало їжі, яку він їсть. Якщо за вечерею дитина залишиться голодною, вона обов’язково потім полізе в холодильник шукати ще щось поїсти. Тому не варто відмовляти в добавці, готуючи здорову некалорійним їжу. Так, наприклад, салати можна їсти у великих кількостях.

Здорове харчування обов’язково потрібно поєднувати зі спортом. Якщо дитина не любитель спортивних занять, можна водити його на танці, різноманітні гуртки, де вітається активне проведення часу.

Back to top button