день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у зрілому віці

Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у зрілому віці

Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у зрілому віці

Ожиріння в дитячому віці може призвести до розвитку серйозних серцево-судинних захворювань у зрілості, встановили науковці з Оксфордського університету.

Дослідники показали, що діти і підлітки, які страждають ожирінням, мають кілька факторів ризику розвитку серйозних захворювань: підвищений кров’яний тиск, зростання рівня холестерину і цукру в крові, потовщення серцевого м’яза.

Науковці попереджають, що якщо ці фактори ризику отримають свій розвиток у дорослому віці, це може на 30-40% збільшити ризик майбутніх інсультів або серцево-судинних хвороб у порівнянні з однолітками, які мають нормальну вагу.

Під час дослідження науковці проаналізували результати 63 наукових робіт, що включають дані про 49,22 тисячі здорових дітей у віці від 5 до 15 років. У дослідженні використовувалися тільки дані з високорозвинених країн і враховувалися роботи, розпочаті після 1990 року і опубліковані в 2000-2011 роках.

У дослідженнях враховувалася вага і один з найбільш відомих факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань: високий тиск або рівень холестерину і глюкози в крові. Зайвою вагою вважався показник індексу маси тіла між 25 і 30, а ожирінням – показники вищі 30.

У порівнянні зі своїми однолітками, що мають нормальну вагу, діти з ожирінням мали значні відхилення в рівнях холестерину, глюкози в крові й у показниках кров’яного тиску. Діти з деяким надлишком ваги також мали ці відхилення, але вони були менш виражені. Рівні інсуліну та інсулінозалежних (відомі маркери для визначення діабету) були також вищими у дітей з ожирінням.

Діти, які страждають ожирінням, також мали істотне збільшення лівого серцевого шлуночка (потовщення серцевого м’яза) в порівнянні з іншими дітьми, навіть з поправкою на зростання.

Автори зазначають, що точний вік, в якому починаються зміни в здоров’ї дітей, важливий для уточнення серцево-судинних ризиків у майбутньому.

Раніше науковці виявили, що куріння вагітної жінки пов’язане з високим ризиком набору зайвої ваги її дитиною в підлітковому віці.

Джерело: ua.korrespondent.net