Здоров'я

Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у зрілому віці

Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у зрілому віці
Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у зрілому віці
Ожиріння в дитячому віці може призвести до розвитку серйозних серцево-судинних захворювань у зрілості, встановили науковці з Оксфордського університету.

Дослідники показали, що діти і підлітки, які страждають ожирінням, мають кілька факторів ризику розвитку серйозних захворювань: підвищений кров’яний тиск, зростання рівня холестерину і цукру в крові, потовщення серцевого м’яза.

Науковці попереджають, що якщо ці фактори ризику отримають свій розвиток у дорослому віці, це може на 30-40% збільшити ризик майбутніх інсультів або серцево-судинних хвороб у порівнянні з однолітками, які мають нормальну вагу.

Під час дослідження науковці проаналізували результати 63 наукових робіт, що включають дані про 49,22 тисячі здорових дітей у віці від 5 до 15 років. У дослідженні використовувалися тільки дані з високорозвинених країн і враховувалися роботи, розпочаті після 1990 року і опубліковані в 2000-2011 роках.

У дослідженнях враховувалася вага і один з найбільш відомих факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань: високий тиск або рівень холестерину і глюкози в крові. Зайвою вагою вважався показник індексу маси тіла між 25 і 30, а ожирінням – показники вищі 30.

У порівнянні зі своїми однолітками, що мають нормальну вагу, діти з ожирінням мали значні відхилення в рівнях холестерину, глюкози в крові й у показниках кров’яного тиску. Діти з деяким надлишком ваги також мали ці відхилення, але вони були менш виражені. Рівні інсуліну та інсулінозалежних (відомі маркери для визначення діабету) були також вищими у дітей з ожирінням.

Діти, які страждають ожирінням, також мали істотне збільшення лівого серцевого шлуночка (потовщення серцевого м’яза) в порівнянні з іншими дітьми, навіть з поправкою на зростання.

Автори зазначають, що точний вік, в якому починаються зміни в здоров’ї дітей, важливий для уточнення серцево-судинних ризиків у майбутньому.

Раніше науковці виявили, що куріння вагітної жінки пов’язане з високим ризиком набору зайвої ваги її дитиною в підлітковому віці.

Джерело: ua.korrespondent.net

  
Back to top button