день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Дитяча травма призводить до проблем зі сном у дорослому віці

Дослідники з Університету Торонто, Університету Оттави і Західного університету проаналізували дані 19 349 дорослих людей. Вчені хотіли з’ясувати, чи існує зв’язок між розладами сну і негативним дитячим досвідом. Вважалося, що дитячу травму пережили учасники, які кілька разів ставали свідками сімейного насильства, а також ті, хто страждав від фізичного або сексуального насильства.

Приблизно кожен сьомий доброволець мав проблеми зі сном. Майже кожен другий, принаймні, один раз у віці до 16 років стикався з насильством. Дослідники виявили: негативний дитячий досвід тісно пов’язаний з порушеннями сну, розповідає Psych Central .

Спочатку вчені припустили, що зв’язок пояснюється наявністю в учасників хронічних захворювань, хронічного болю або психічних розладів. Фахівці врахували 15 факторів, які могли вплинути на результати. Навіть після цього кожна травматична подія в дитинстві підвищувала ризик виникнення проблем зі сном у дорослому віці на 10%.

Шкільне життя