БатькамГоловне

Дослідження: краще читати разом

Дослідження: краще читати разом
Дослідження: краще читати разом
В університеті Канзасу фахівці з питань раннього дитячого розвитку провели дослідження, яке відповіло на питання, наскільки корисне спільне читання дітей і батьків. Виявилося, що це один з основних факторів гармонійного розвитку дитини, що впливає на його інтелект в майбутньому.

Експеримент проводився в сім’ях, де є діти віком від 3 до 5 років. Як показує практика – це найбільш важливі роки для формування майбутньої особистості. Саме в цей період діти активно вбирають нову для них інформацію, яка лягає в основу майбутнього розвитку психіки дитини.

Оскільки найкращим способом розвитку інтелектуальних здібностей малюка є читання, саме цей навик був узятий як базовий для визначення розвитку дітей. У цілій серії експериментів було з’ясовано, що саме спільне читання текстів найкращим чином розвиває інтелект дитини. Багато батьків роблять помилку, зупиняючись на тому, що просто читають своїй дитині казки на ніч. Саме спільна інтелектуальна праця з татом чи мамою найбільш ефективна для розвитку дитини та зміцнення його психіки.

Крім того, традиційне читання перед сном знижує ефективність цієї процедури в силу того, що в цей момент психіка дитини вже “засипає”. При читанні найкраще інтонаціями робити текст більш виразним. Це допомагає зробити заняття більш захоплюючим і підвищує сприйнятливість і запам’ятовуваність інформації.

Прочитане потрібно обов’язково обговорити. Це може відбуватися в різних формах. Найбільш поширена – просто задати серію нескладних питань з прочитаного. У процесі потрібно пояснювати незрозумілі слова і вирази, можна попросити дитину розповісти про вподобаних йому героїв. Такий підхід до читання стане не тільки чудовою підготовкою до школи, але і допоможе дитині в майбутній соціальній адаптації.

  
Back to top button