Добирання заголовків. Вправляння у стислому переказуванні тексту (2 клас. Українська мова)
Тема: Добирання заголовків. Вправляння у стислому переказуванні тексту
Мета: навчати учнів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, вміння будувати зв’язні висловлювання; виховувати бережливе ставлення до книжок.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Перевірка домашнього завдання (с. 80-81, вправа 209)
— Який заголовок обрали до тексту?
— Поясніть значення слова ґроно. Вимовте звуки у цьому слові.
— Замініть слово ґроно близькими за значенням словами. (Кетяг, китиця)
- Робота над деформованим текстом
— Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок.
Подули сильні вітри. Золотим килимом укрило воно землю. Прийшла золота осінь. Облетіло листя з дерев.
— З чого складається текст?
— Що можна дібрати до тексту?
— Як зв’язані між собою речення в тексті?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повправляємося у добиранні заголовків до текстів. Заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людина має зрозуміти, про що йтиметься.
ІV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота над загадкою
- Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а зшита.
Не людина, а всіх научає. (Книжка)
- Бесіда за вправою 210(с. 81)
— Які книги ви любите читати?
— Де вдома ви зберігаєте книжки?
— Які правила поводження з книгою ви пам’ятаєте?
— Запишіть назви улюблених книжок.
- Виконання вправи 209 (с. 80)
— Доведіть, що це текст.
— Розкажіть, про яку лікарню йдеться в тексті.
— Із завдання 3 доберіть заголовок до тексту. Поясніть свій вибір. (Усі заголовки не зовсім зрозумілі, окрім третього.)
- Каліграфічна хвилинка
кн иж ня лікарня книжка
Книжкова лікарня
- Виконання вправи 211 (с.87). Вправляння у стислому переказуванні тексту
— Прочитайте текст.
— Що означає слово бібліотека?
— Коротко розкажіть, про що йдеться в тексті.
— Доберіть заголовок.
— Закінчіть речення та запишіть його в зошити.
Слова у ній, їх ужито в тексті замість слів ……. (бібліотека, книги).
- Ознайомлення з правилом зв’язку речень у тексті (с 87)
— Чому потрібно уникати повторень одного й того самого слова у тексті?
- Фізкультхвилинка
V.ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота в групах
— Прочитайте текст.
— Доберіть заголовок з поданих варіантів.
— Обґрунтуйте свою відповідь.
Уже осінь. Білочка готується до зими. Цілий день вона носить жолуді, горіхи. Сушить і складає їх у своєму дуплі. З такими запасами не страшно звірятку взимку.
а) Білочка. б) Осінь. в) Осінні клопоти. г) Скоро зима.
- Гра «Зоряний час»
— Відшукайте в слові бібліотекар інші слова. (Літо, біб, літак, лікар, рак, бібліотека, лак)
- Навчальний діалог «У бібліотеці»
— Уявіть, що ви прийшли в бібліотеку. Вам необхідно обміняти книгу.
— Складіть діалог за опорними словами та словосполученнями. (Здати, прочитав, сподобалася, найбільше сподобались, малюнки, причитати, про тварин, вибирай, на полиці)
VI.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи сподобалося вам добирати заголовки до текстів?
— Хто був гостем на нашому уроці? (Книжка)
— Де зберігаються книги у нашій школі?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 81, вправа 212.
— Прочитайте і запишіть прислів’я про книгу.
— Спробуйте пояснити їх значення.
Для сильних учнів. Знайдіть інші прислів’я і загадки про книгу.
Завантажити: Добирання заголовків. Вправляння у стислому переказуванні тексту (2 клас. Українська мова) (Розмір: 22.1 KB, Завантажень: 38)