ГоловнеПерерва

Для Херсонської області навчальний рік має стартувати з 1 жовтня

Для Херсонської області навчальний рік має стартувати з 1 жовтня. Про це “Суспільному” розповів голова облради Олександр Самойленко.

Зараз триває формування навчальної мережі. Цей погоджений профільним комітетом парламенту процес триватиме до 20 вересня.

Також, за словами Самойленка, існує пропозиція від МОН платити гроші за простій усім вчителям з окупованих територій.

“Простій буде виплачуватися всім сто відсотків, хто не співпрацює з росіянами. А вчителям, які працюють, буде виплачуватися в повному обсязі зарплатня. Міністерство вже узгодило це з комітетом Верховної Ради по освіті. Думаю, що сьогодні-завтра цей законопроєкт уже буде там. Коштом освітньої субвенції всім, хто на простої, будуть виплачуватися гроші. Принаймні, 2022-23 рік стовідсотково”, – сказав Олександр Самойленко.

Освітні програми кожна школа розробляє окремо. Велика кількість закладів розпочне роботу дистанційно, говорить Самойленко.

Є проблема з малокомплектними школами, де навчалися 20-90 учнів. Вони не відкриються і працювати, вірогідно, не будуть, навіть дистанційно.

“Якщо учні виїхали з окупованих територій, то підуть, скоріше за все, в школи тих регіонів, де зараз перебувають”, – розповів голова Херсонської облради.

Олександр Самойленко говорить, що дистанційне навчання саме на території Херсонщини зараз є проблематичним через проблеми із інтернетом.

Також Самойленко каже про те, що вчителям з території Херсонщини буде складно проводити навчання ще і через протидію з боку окупаційної влади.

“А якщо хтось здасть учителів, які вестимуть українські уроки, окупантам, то їм загрожуватиме покарання навіть тюремне, кримінальне переслідування”, – попередив Олександр Самойленко.

Читайте також: ЗНО- 2022: Як і де дізнатися результати

 

Back to top button