Батькам

Діти з дефіцитом уваги частіше потрапляють у в’язницю і на облік до психіатра

Діти з дефіцитом уваги частіше потрапляють у в'язницю і на облік до психіатра
Діти з дефіцитом уваги частіше потрапляють у в’язницю і на облік до психіатра
Діти, які страждають синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю, у дорослому житті частіше порушують закон і мають психіатричні розлади, встановили вчені з США, праця яких опублікований в журналі Pediatrics.

“Тільки 37,5% дітей, яких ми спостерігали до дорослішання, не мали наслідків синдрому гіперактивності та дефіциту уваги”, – цитуються в повідомленні Дитячого госпіталю в Бостоні (Boston Children’s Hospital) слова доктора Уїльяма Барбарезі (William Barbaresi), провідного автора дослідження.

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності – найбільш поширене неврологічне захворювання в дитячому віці, що зачіпає близько 7% всіх дітей і зустрічається у хлопчиків у три рази частіше, ніж у дівчаток.

Раніше проводилися дослідження по цій темі були незначними і ґрунтувалися на важких формах розладу. У поточному експерименті взяли участь діти з Рочестера (Міннесота), народжені у 1976-1982 роках. В цілому, дослідники вивчили медичні історії більше 5,7 тисячі дітей, включаючи 367 з діагнозом синдрому дефіциту уваги. Аж до дорослого віку вони відстежили 232 учасника, порядку три чверті з яких отримували відповідне лікування в дитинстві.

У результаті учені виявили, що 29% як і раніше мали досліджуваний синдром. У 57%, щонайменше, було ще одне психіатричний розлад у порівнянні з 35% пацієнтами з контрольної групи. Найчастіше це була наркотична залежність, антисоціальна поведінка, маніакальні напади, підвищена тривожність і депресія. Семеро з 367 учасників (1,9%) померли за час дослідження, троє з них – в результаті самогубства. Що стосується решти пацієнтів (більше 4,9 тисячі), які не мали подібного синдрому, то в цій групі було відзначено 37 смертей і 5 з них – від суїциду. Крім того, 10 пацієнтів, що мали синдром гіперактивності в дитинстві (2,7%), були відправлені у в’язницю за час дослідження.

Вчені вважають, що їх висновки говорять про те, що синдром дефіциту уваги і гіперактивності слід відносити до розряду хронічних захворювань поряд з діабетом. А діти з таким розладом повинні отримувати достатнє лікування та підтримку в юності і в дорослому житті.

Back to top button