Здоров'яПсихологія

Діти вчаться брехати у віці семи років

Брехлива дитинаВідомо, що людина, на відміну від тварин, має умінням оцінювати емоційний стан іншої людини і прогнозувати його дії. В свою чергу, діти не вміють використовувати цю здатність до певного віку.

Вчені з Університету Міннесоти провели дослідження, щоб зрозуміти, в якому віці дитина починає осмислено брехати.

В рамках експерименту дітям різного віку показували, як лялька ховає в буфеті цукерки. Після цього ляльку виносили з приміщення, а цукерки переховували в інше місце. Учасники повинні були вказати місце, куди лялька після повернення піде за цукерками. Як виявилося, діти у віці трьох років, не розуміючи, що лялька не може перенести цукерку вказували на нове місце, в той час як чотирирічні малюки вже розуміли, що лялька не переносила цукерки, і тому вказували на буфет. Саме це пояснює, чому трирічним дітям погано вдається брехати – вони вважають, не відрізняють правди від вигадки. Однак вже семирічні діти мають цю здатність і можуть самі включатися в гру з великою часткою вимсла.

Автори роботи припускають, що до семи років дітям просто не вистачає робочої пам’яті, щоб утримати в голові всі дані по поточній ситуації, тому їх бажанням ніщо не заважає. Робоча пам’ять у людини активно розвивається якраз між шістьма і сімома роками.

  
Back to top button