Здоров'яФізіологія

Дієтологи вирахували саму ефективну і безпечну дієту

Шведські фахівці Університету Умео і їхні колеги з Кембріджа встановили: модна “Палеолітична дієта” ефективніша інших режимів харчування. Як показало дослідження, огрядні жінки, що сиділи на цій дієті, скинули в два рази більше ваги за півроку, ніж жінки, що сиділи на “Скандинавської дієті”, пише The Telegraph . Також у цих жінок сильніше зменшився обсяг талії. Правда, через два роки різниця між двома групами перестала бути настільки очевидною. Всього в тестуванні взяли участь 70 жінок, які пережили менопаузу.

При цьому учасники експерименту повинні були одержувати 30% енергії з білка. Однак не всі могли це зробити. Вони компенсували брак енергії додатковими вуглеводами і 5-7 порціями фруктів і овочів на день. Ніхто не скаржився на голод. “Палеолітична дієта” дозволила скинути в середньому 6,2 кілограма жиру і зменшити обсяг талії на 11 сантиметрів. А “Скандинавська дієта” – 2,6 кілограма і 5,8 сантиметра відповідно. У першій групі також відзначалися знижені показники тригліцеридів (жирів) у крові.

“Палеолітична дієта” передбачає активне споживання ягід, овочів, курки. Заборонено їсти хліб, рис, пасту і молочні продукти. А “Скандинавська дієта” включає в себе цільнозернові продукти, нежирні молочні продукти, фрукти, бобові, рибу і рослинні масла. За словами фахівців, “Палеолітична дієта” не тільки набагато ефективніше, але і безпечніше низковуглеводного режиму з високим вмістом жирів. До речі, інший експеримент показав: чоловіки, що сиділи на “палеолітичні дієті” протягом трьох тижнів, згодом рідше стикалися з серцевими нападами і інсультами.

  
Back to top button