Здоров'я

Десять продуктів для поліпшення пам’яті

Десять продуктів для поліпшення пам'яті
Десять продуктів для поліпшення пам’яті
Недавні наукові дослідження доводять, що деякі продукти харчування дійсно можуть мати благотворний ефект на роботу мозку. Кулінарний портал Kedem.ru склав список продуктів, регулярне вживання яких допоможе поліпшити пам’ять.

Чорниця

Дослідження показали, що антоціани, які є в чорниці, покращують якість пам’яті. Антоціани також можуть допомогти попередити погіршення пам’яті через старіння. Чорниця відрізняється низьким глікемічним індексом, що робить її придатною їжею для тих, кому необхідно уважно стежити за рівнем цукру в крові.

Яблука

Яблука містять антиоксидант, відомий як кверцетин, який знижує ризик хвороби Альцгеймера, згідно з останніми дослідженнями. Як і чорниця, червоні яблука також містять антоціани, насамперед у шкірці.

Лосось

Жирні кислоти Омега-3, що містяться в лососеві, відомі численними перевагами для здоров’я. Однією з таких переваг є позитивний вплив на функції мозку. Дослідження показали, що жирні кислоти Омега-3 можуть знизити ризик клітинного запалення, яке викликає зниження пам’яті.

Шпинат

Шпинат та інші зелені листові овочі уповільнюють погіршення пам’яті через старіння. Шпинат також багатий на фолієву кислоту, яка знижує ризику хвороби Альцгеймера.

Червона цибуля

Червона цибуля містить антоціани і кверцетин, що робить її чудовою їжею для пам’яті. Вона не тільки допомагає запобігти хворобі Альцгеймера, але також уповільнює вікову втрату пам’яті. Жовта і біла цибуля також корисна для поліпшення пам’яті, адже містить високий рівень кверцетину.

Горіхи і насіння

Різні горіхи та насіння є джерелом вітаміну Е, який є важливим антиоксидантом, що зменшує зниження пам’яті з віком. Зверніть увагу на фундук, мигдаль і сухе насіння соняшника.

Пісна яловичина

Пісна яловичина, багата на залізо, важлива для пам’яті людини. Дослідження показали можливий зв’язок між дефіцитом заліза і втратою пам’яті. Залізо є важливим для організму і допомагає підтримувати функції мозку.

Виноград

Темний виноград (червоний і фіолетовий) містить кверцетин і антоціани. Його здатність покращувати пам’ять аналогічна чорниці. Червоне вино також є гарним джерелом кверцетину і антоціанів, але вживання занадто великої кількості червоного вина може надати зворотний ефект.

Розмарин

Аромат розмарину робить позитивний вплив на пам’ять. Він збільшує приплив крові до мозку, що дозволяє наситити мозок достатньою кількістю кисню. Також розмарин зменшує розпад ацетилхоліну, який являє собою хімічну сполуку, яка виступає як нейромедіатор в центральній нервовій системі. Зниження рівня ацетилхоліну пов’язане із зниженням в пам’яті, тому розмарин є чудовим її стимулятором.

Кофеїн

Кофеїн здатний змінювати електричний потенціал клітин головного мозку і блокує аденозин – речовину, що відповідає за втрату пам’яті. Крім цього, кава підвищує працездатність і активізує роботу кори головного мозку.

Також варто не забувати, що існують продукти, які можуть призвести до погіршення пам’яті: алкоголь, штучні підсолоджувачі, продукти з високим вмістом цукру і жирна їжа.

Нагадаємо, раніше Корреспондент.net публікував список продуктів харчування, при виборі яких варто проявляти особливу уважність, оскільки їх найчастіше підробляють.

Back to top button