Здоров'яПсихологія

Депресія – головна небезпека осені

Осінь, мабуть, самий мінорний час року. Але ж не дарма ж змінюються сезони, і кожен з них може бути по-своєму гарний. Головне – не попастися в пастку осінньої хандри і зберегти бадьорість духу!

У природі в цілому і в нашому організмі зокрема відбуваються певні процеси, на які ми часом реагує зміною настрою і апатією. Нас мучить невиразне занепокоєння, незрозуміла туга і тривога. А все тому, що напередодні зими наш організм перебудовується, пристосовуючись до холодного сезону.

Світловий день стає коротшим і нам, як і всьому живому, не вистачає сонця. В організмі знижується рівень серотоніну, а його не даремно називають «гормоном щастя»: серотонін знімає напругу, підвищує настрій, позитивно впливає на наш сон, тонус і апетит. Його брак і призводить до осінньо-зимової депресії, або як її ще називають – сезонний афективний розлад.

Найголовніше вчасно розпізнати депресію і не дозволити собі з головою зануритися в цей стан. Помітили, що стаєте сумнішими день від дня? Включайте додаткові світильники, або навіть краще – спеціальну лампу денного світла, заварюйте чай і постарайтеся всіляко розважити себе. Знайдіть час для прогулянок, для насолоди музикою, для походу в кіно. Головне – не дозволяйте осінній депресії захопити себе в полон!

Back to top button