Членистоногі. Ракоподібні (7 клас. Біологія)
Тема: Членистоногі. Ракоподібні
Мета: сформувати знання учнів про особливості організації членистоногих; виявити й дослідити особливості будови, життєдіяльність і поведінку річкового рака у зв’язку із середовищем існування; розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів; удосконалити вміння аналізувати; виховувати спостережливість, культуру спілкування; формувати ціннісні орієнтації на збереження природи.
Очікувані результати: учні називають середовища існування ракоподібних; ознаки будови, які вирізняють цих тварин серед інших; характеризують особливості способу життя, розмноження і розвитку ракоподібних; пристосування цих тварин до водного середовища існування; визначають риси пристосованості тварин до середовища існування.
Обладнання: зошит, підручник, роздавальний матеріал, таблиці
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Налаштування учнів на робочий настрій.
ІІ. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1. Індивідуальна робота учнів за картками (роздавальний матеріал).
2.2. Вправа «Розумний куб».
Запитання на гранях куба:
- Назвіть ознаки пристосування нереїса до середовища існування.
- Які тварини належать до малощетинкових кільчастих червів?
- Назвіть ознаки пристосування дощового черв’яка до середовища існування.
- Які тварини належать до багатощетинкових кільчастих червів?
- Назвіть ознаки пристосування п’явок до середовища існування.
- Назвіть види п’явок, поширених на території України.