Здоров'яФізіологія

Через недосипання можна втратити роботу

Недосипання негативно позначається на когнітивній переробці інформації, концентрації уваги і пам’яті. Дослідники застерігають: крім проблем зі здоров’ям, нестача сну може бути чревата прийняттям невірних рішень, і навіть призвести до втрати роботи. Для людей з недосипанням характерні низький рівень енергії, дратівливість, погана концентрація і пригнічений настрій.

“Чим довше ви страждаєте від нестачі сну, тим нижче стає швидкість переробки інформації. Важливо знати, що нестача сну не можна заповнити за вихідні”, – говорить дослідник Емерсон Віквайр з Говардський медичного центру.

Людям у віці від 40 до 50 років часто хочеться спати на роботі. Це знижує їх продуктивність. “У них є побоювання, що молоді люди більш енергійні і можуть забрати їх роботу або підвищення”, – зазначає Нітун Верма з Вашингтонського центру розладів сну. Однак люди 20-30 років теж страждають від безсонних ночей. “Їх життя більш динамічне, вони активні, тому часто сплять всього по 5 годин на добу”, – додає Нітун Вирма.

На думку вчених, у недосипання безліч причин. Деякі люди – трудоголіки, а деякі – “сови”. Хтось бореться з безсонням або хронічним стресом, а деякі страждають від апное сну. “Ми постійно хочемо спати, тому звикаємо до аденозину – речовини, що викликає сонливість. Навіть коли наша продуктивність падає і когнітивні процеси погіршуються, ми думаємо, що все нормально, як завжди. Насправді, люди з недосипанням позбавляють свій мозок життєво необхідних речей, начебто їжі або води. Забувати про те, що людині потрібно спати вісім годин на добу, не можна”, – говорить Емерсон Віквайр.

Back to top button