Здоров'яФізіологія

Брак сну провокує розвиток дитячого ожиріння

Діти, які сплять менше 10 годин на день, частіше важать більше дітей, які сплять мінімум по 13 годин, з’ясували вчені, що дослідили понад 2500 дітей у віці 16 місяців. Причина в наступному: діти, спали мало, споживали на 105 калорій більше, ніж інші, пише The Telegraph .

Збільшене споживання калорій загрожує ожирінням і проблемами в дорослому житті, попереджає Університетський коледж Лондона. Фахівці стежили за сном дітей та за їх раціоном протягом 5 місяців. Група дітей, які спали менше 10 годин, споживала в середньому 1087 калорій, а група, яка спала більше – 982 калорій. Мабуть, через брак сну порушується регуляція гормонів, що відповідають за апетит. Примітно: гладкі діти легко засмучуються. І в результаті батьки намагаються заспокоїти їх їжею. Виходить замкнуте коло.

Учені не раз доводили, що брак сну змушує дорослих їсти більше. Щоб компенсувати брак сил внаслідок недостатнього сну, у дитини підвищується апетит, адже їжа дає заряд енергії. Навіть часткова нестача сну впливає на регулювання ваги, концентрацію інсуліну та інших ключових гормонів.

Back to top button