Здоров'я

Безсоння збільшує ризик серцевої недостатності

Безсоння збільшує ризик серцевої недостатності
Безсоння збільшує ризик серцевої недостатності
Люди, які страждають безсонням, схильні до більшого ризику розвитку серцевої недостатності. Це з’ясувалося в результаті найбільш масштабного на сьогоднішній день дослідження зв’язку між порушенням сну і розладом роботи серця, проведеного європейськими ученими.

У рамках дослідження аналізувалися дані на 54 279 осіб у віці від 20 до 89 років, інформація про яких збиралася протягом 11 років. Виявилося, що ті, у кого проявляються 3 симптому безсоння, в 3,5 рази частіше починають страждати від серцевої недостатності в порівнянні з особами, які не скаржаться на розлади сну.

За словами одного з авторів дослідження, доктора Ларса Лаугсанда з Норвезького науково-технологічного університету (Тронхейм), до уваги бралися 3 основних симптому: погане засипання, порушення сну і його погана якість (коли людина після сну не відчуває себе відпочившою). Ті, у кого спостерігалися всі ці симптоми, страждали від серцевої недостатності значно частіше, ніж ті, у кого розладів немає або навіть присутні тільки один або два симптому.

Варто відзначити, що дослідники лише знайшли зв’язок між безсонням і серцевою недостатністю, однак доказів того, що порушення сну викликає розлад роботи серця, немає. Іншими словами, залишається неясним, чому безсоння збільшує ризик серцевої недостатності.

У піддослідні записувалися люди зі здоровим серцем. Серцева недостатність – це стан, при якому орган не може качати кров по організму з нормальним тиском. Воно виникає, в основному, через те, що серцевий м’яз стає занадто слабкою або втрачає необхідну еластичність. У ході дослідження, яке тривало з 1997 по 2008 рік, було зафіксовано 1412 випадків серцевої недостатності.

При аналізі дослідниками були враховані такі фактори, як вік, стать, сімейний стан, освіта, робоча зміна, кров’яний тиск, рівень холестерину, діабет, індекс маси тіла, фізична активність, захворювання серцево-судинної системи, паління, вживання алкоголю, депресія і тривога . Також з’ясувалося, що безсоння в поєднанні з депресією і тривогою збільшує ризик розвитку серцевої недостатності в 4,25 рази.

Результати дослідження опубліковані у виданні European Heart Journal.

  
Back to top button