Головне

Археологи стверджують, що знайшли останки сестри Клеопатри

Арсіноя IV була молодшою ​​сестрою Клеопатри, цариці з династії Птолемеїв
Арсіноя IV була молодшою ​​сестрою Клеопатри, цариці з династії Птолемеїв
1904 року археологи почали розкопки стародавнього міста Ефес. Усередині руїн була знайдена восьмикутна усипальниця, в якій були виявлені кістки молодої жінки. Хільке Тур, археолог з Австрійської академії наук, вважає, що усипальниця за своєю формою відтворювала Олександрійський маяк, одне з семи чудес древнього світу.

“У той час, коли я займалася вивченням архітектури будівлі, не було відомо, кому належав цей скелет. Через деякий час я виявила записи окремих древніх істориків, в яких говорилося, що в 41 р. до н. е. В Ефесі була вбита Арсіноя IV , сестра Клеопатри. Її вбили Клеопатра зі своїм римським коханцем Марком Антонієм”, – розповіла Тур в інтерв’ю газеті, повідомляє gazeta.ua.

Вона додала: “Судячи з конструкції й обробки, ця будівля відноситься до другої половини I століття до н. е. Я зібрала всі елементи головоломки воєдино”.

Арсіноя IV була молодшою ​​сестрою Клеопатри, цариці з династії Птолемеїв, яка стала останнім фараоном Єгипту. Вона жила в період з 69 р. до н.е. по 30 р. до н.е. Вважається, що Клеопатра вбила її, побоявшись загрози для своєї влади.

“В давнину звичайних людей не ховали в межах міста. Це було привілеєм лише особливих осіб – людей аристократичного походження або громадян, що мали особливі заслуги перед містом. Тож це тіло повинно було належати особливій людині. Крім того, скелет належав жінці”, – пояснила Тур.

Череп скелета “був вилучений для проведення тестів; він пропав в Німеччині під час Другої світової війни. Однак є фотографії скелета і записи, зроблені вченими, які вивчали його”, – додала Тур. Вона прийшла до висновку, що у Арсеної була африканська мати, але таке твердження є спірним.

“Ми вивчили цю справу. Реконструювати череп, на підставі вимірів, зроблених у 20-х роках 20 століття, ми визначили етнічне походження Арсеної”, – розповів Девід Мідоу, фахівець з античності і викладач із Канади, згідно з сайтом Discovery.com.

Професор Кембриджу Мері Берд також відзначала, що Арсіноя і Клеопатра могли мати різних матерів. “У такому випадку питання про етнічне походження залишається відкритим”, – заявила вона.

Back to top button