Головне

Антропологи знайшли найдавніші сліди людини в Північній Америці

Британські та мексиканські археологи встановили вік декількох скам’янілих слідів людини, знайдених на півночі Мексики. Вони виявилися найдавнішими з тих, що були знайдені в Північній Америці. Дослідження опубліковано в журналі Journal of Archaeological Science, коротко про нього пише Westerndigs.

Вік відбитків вдалося встановити за рахунок використання уранового датування. Воно передбачає аналіз вмісту ізотопів урану і торію, в який уран перетворюється з часом.

Відбитки були знайдені під час будівництва шосе в 1961 році, проте тоді їх вік встановити не вдалося. Автори нової роботи вирішили датувати відбитки, але з’ясувалося, що точне місце їх знахідки було загублено. Проте, в ході пошуку вдалося знайти 11 нових відбитків і визначити характер матеріалу, в якому були залишені і ті й інші. Серед іншого вчені показали, що в ґрунті, на якій стародавні люди залишили сліди, містилася пилок горіха пекана і верби, хоча зараз місце знахідки являє собою пустелю.

Виявилося, що вік свіжої знахідки складає близько семи тисяч років. При цьому знайдені в 1961 році сліди істотно давніші і є рекордно старими для Північної Америки. Їх вік становить не менше 10 500 років. Раніше в Новому Світі знаходили сліди, чий вік сягає 13 тисяч років, але вони були виявлені в Чилі, в Південній Америці.

  
Back to top button