До початку 2026/2027 навчального року всі заклади освіти України мають бути повністю готовими до роботи. Саме таке завдання було поставлено під час засідання Кабінету Міністрів України, де Міністерство освіти і науки доповіло про стан підготовки освітньої системи до 1 вересня.
За словами Прем’єр-міністра України Сергія Корецького, головними напрямами роботи залишаються безпека учасників освітнього процесу, забезпечення учнів підручниками, соціальна підтримка педагогів, студентів і школярів.

Безпека залишається головним пріоритетом
В умовах повномасштабної війни питання безпеки продовжує залишатися першочерговим для держави. Саме тому уряд акцентує увагу на продовженні будівництва захисних укриттів у закладах освіти та розвитку безпечної освітньої інфраструктури.
Окрему увагу приділено забезпеченню територіальних громад шкільними автобусами. Це дозволить організувати підвезення учнів до безпечних навчальних закладів, особливо в громадах, де триває оптимізація мережі або навчання здійснюється в очному форматі.
Усі школярі мають отримати підручники
Попри складну безпекову ситуацію та численні російські атаки на друкарні й логістичні склади, держава ставить завдання забезпечити учнів усіх класів підручниками у повному обсязі.
Це означає, що до початку навчального року навчальні заклади повинні отримати необхідні комплекти навчальної літератури для організації освітнього процесу відповідно до державних стандартів.
Зростання соціальної підтримки педагогів і студентів
Однією з найважливіших новин стало рішення про підвищення рівня фінансової підтримки працівників освіти та студентської молоді.
Зокрема, з 1 вересня 2026 року:
- заробітна плата педагогічних працівників зросте на 20%;
- студентські стипендії збільшаться у два рази;
- понад 3 мільйони українських школярів отримуватимуть безоплатне харчування.
Такі рішення спрямовані на підтримку освітньої сфери, підвищення престижності педагогічної праці та забезпечення соціального захисту здобувачів освіти.
До 1 вересня всі питання мають бути завершені
Прем’єр-міністр наголосив, що всі питання, які наразі ще потребують доопрацювання, повинні бути остаточно вирішені до початку нового навчального року.
Йдеться як про завершення підготовки матеріально-технічної бази закладів освіти, так і про виконання організаційних заходів, необхідних для безперервного та безпечного освітнього процесу.
Що це означає для закладів освіти
Оприлюднені урядом пріоритети свідчать, що підготовка до нового навчального року перебуває під постійним контролем держави. Для керівників закладів освіти це означає необхідність завершити всі підготовчі роботи, перевірити готовність укриттів, отримання підручників, організацію харчування та забезпечення належних умов для роботи педагогічних працівників.
Очікується, що вже з 1 вересня 2026 року українські школи розпочнуть навчальний рік із посиленими заходами безпеки, оновленими соціальними гарантіями для педагогів і студентів та належним забезпеченням освітнього процесу.