Позаурочна робота з географіїУсі уроки географіїФайли
Способи подолання перешкод. Забезпечення техніки безпеки при подоланні перешкод (гурток «Географічне краєзнавство»)
Автор: Зеленчук Надія Вікторівна
Навчальний заклад: Надвірнянський РЦДТНПВМ
Способи подолання перешкод. Забезпечення техніки безпеки при подоланні перешкод (гурток «Географічне краєзнавство»)
Мета: навчити основам туристської підготовки та зацікавити учнів у заняттях туризмом; розвивати навички подолання природних перешкод, виховувати людські якості: самостійність, товариськість та взаємодопомогу, відповідальність при самостійному виконанні завдання.
Обладнання: схеми, малюнки, слайди, презентації подолання природних перешкод, навчальні посібники із спортивного туризму.
Тип заняття: засвоєння вмінь та навичок.
Опорні та базові поняття:
- Страховка – це організація засобів безпеки для учасників, які знаходяться в потенційно небезпечній зоні або рухаються по поручнях за допомогою спеціального спорядження (карабіни, мотузки).
- Самостраховка застосовується у випадках, коли учасник, зачепившись за допомогою індивідуальних засобів до перильних мотузок чи пунктів самостраховки, страхує себе сам від можливих зривів, падінь та їх негативних наслідків.
- Командна страховка – організовується тоді, коли учаснику команди необхідно подолати небезпечну ділянку, а самостраховка не гарантує достатньої безпеки. В цьому випадку учасника страхує команда.
- Переправи вбрід: одиночна – без страхування і самострахування, по перилах, з жердиною, з жердиною і страхуванням з берега; групова – колоною, попарно, стінкою.
- Переправи над водою (по нерухомих опорах): природні опори – колоди, каміння, купини, снігові та крижані мости; штучні – вкладена колода, навісна переправа.
- Переправи по воді: на тваринах – конях, ослах, верблюдах; на плавзасобах – човнах, матрацах, камерах.
- Переправа вплав – без допоміжних засобів і страхування, із страхуванням, з використанням допоміжних засобів (рятувальні жилети, колоди).