Конспекти уроків української літератури 5 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Олександр Олесь. «Ярослав Мудрий» (із книги «Княжа Україна») (5 клас. Українська література)

Автор: Клопенко-Свйонтик Альона Володимирівна

Навчальний заклад: Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова

Тема уроку. Олександр Олесь. «Ярослав Мудрий» (із книги «Княжа Україна»). «Мудрість Ярослава вся була в його ділах»

Мета уроку:

      Історія: ознайомити учнів з правлінням Ярослава Мудрого, а також з візуальними та писемними джерелами, які зберігають пам’ять про княжу Русь-Україну, формувати в учнів вміння самостійно здобувати знання, працювати з різними джерелами інформації, аналізувати й узагальнювати історичний матеріал, висловлювати особисте ставлення до історичних подій та діячів; виховувати інтерес та повагу до історії та культури українського народу, видатних історичних діячів минулого.

Українська література: ознайомитися з творчістю Олександра Олеся та фрагментом твору «Ярослав Мудрий»; вчити висловлювати власні міркування з приводу прочитаного; вчити  давати оцінку його державним справам, вчинкам, які відображені в творі, історичних матеріалах, художньому мистецтві; розвивати критичне мислення, кругозір учнів, вміння знаходити в прочитаному тексті необхідну інформацію та застосовувати її для характеристики головного героя; культуру мовлення; виховувати бажання вчитися, повагу до історії нашого народу та великого князя Ярослава Мудрого, патріотичні почуття, повагу до історичного минулого, пошану до поетичного минулого.

Очікувані результати.

Після завершення уроку учні повинні

знати: хронологічні межі правління князя; особливості державницької діяльності князя, відображення постаті Ярослава Мудрого в українській літературі;

Розуміти: сутність освітньо-культурної діяльності князя, пам’ятку історії як скарб, гордість і надбання народу;

Вміти: шукати і впорядкувати інформацію, показувати на карті території Київської держави за часів Ярослава Мудрого, розпізнати історичні пам’ятки і пам’ятники, розповісти про події та життєвий шлях Ярослава Мудрого, творчо застосовувати здобуті історичні знання, характеризувати головних персонажів та сюжет, визначати ідейно-художній зміст літературного твору, усвідомлено аналізувати поезію.

Тип уроку: урок формування нових знань, умінь та навичок; інтегрований урок (українська література –  історія).

Унаочнення: портрет письменника Олександра Олеся, репродукції портретів Ярослава Мудрого, презентація до уроку.

Завантажити: Олександр Олесь. «Ярослав Мудрий» (із книги «Княжа Україна») (5 клас. Українська література) + Сертифікат (Розмір: 424.4 KB, Завантажень: 555)
Back to top button