8 клас. ХарківщинознавствоУсі уроки ХарківщинознавстваФайли

Рельєф і геоморфологічна будова. Тектонічна та геологічна будова (Харківщинознавство)

Автор: Вистороп Тетяна Василівна

Навчальний заклад: Комунальний заклад “Першотравнева загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради Харківської області”

Тема. Рельєф і геоморфологічна будова. Тектонічна та геологічна будова.

Мета: систематизувати знання про генетичні типи і форми рельєфу Харківщини, внутрішню будову земної кори; сформувати навички роботи з геоморфологічною картою, знання про тектонічну та геологічну будову Харківщини; закріпити вміння виявляти закономірності в розміщенні форм і типів рельєфу; розвивати увагу, пам’ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власну думку; удосконалювати навички роботи з різними видами карт, вміння працювати з контурними картами; формувати інтерес до вивчення природи рідного краю.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати основні одиниці рельєфу області: низовини, височини, головні річкові долини, основні тектонічні структури; найвищу та найнижчу точки земної поверхні;
  • показувати на карті основні одиниці рельєфу та тектонічні структури одласті області;
  • визначати найпоширеніші типи та форми рельєфу, різні за походженням; найпоширеніші гірські породи та мінерали.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: геоморфологічна, фізична, геологічна та тектонічна карти Харківської області; атласи, підручники, контурні карти, колекція мінералів та гірських порід, мультимедійна презентація.

Завантажити: Рельєф і геоморфологічна будова. Тектонічна та геологічна будова (Харківщинознавство) + Сертифікат (Розмір: 1.6 MB, Завантажень: 177)
Back to top button