Конспекти уроків літературного читання 4 класУсі уроки початкова школаФайли

Робота над текстом оповідання В. О. Сухомлинського «Чорнобривці» (4 клас. Літературне читання)

Автор: Близнюк Ірина Петрівна

Навчальний заклад:  Харківський педагогічний ліцей №4

Урок позакласного читання з використанням технології розвитку критичного мислення  у 4 класі

Тема: Робота над текстом оповідання В. О. Сухомлинського «Чорнобривці» (до 100-річчя з дня народження видатного українського педагога).

Мета: розширити та узагальнити знання учнів про життя та творчість В. О. Сухомлинського; збагатити словниковий запас; стимулювати творчу ініціативу; розвивати образне сприймання, мовлення, логічне і критичне мислення; виховувати повагу і пошану до квітів-символів України, до національних  оберегів, шанобливе ставлення до історії рідної країни, до історії свого роду, родини.

Матеріал до уроку: навчальний посібник з народознавства «Живиця», портрет В. О. Сухомлинського, виставка книжок  з казками та оповіданнями Сухомлинського для дітей, малюнки оберегів української хати та родини (піч-мати, хліб святи, писанки,  скриня,  сорочки-вишиванки, ляльки-мотанки,  лелека, колодязь-журавель); рушники, гілочки калини, часник, вербові гілочки, цілющі та  духмяні трави, фото квітів-символів  України, виставка «Дерево мого роду».

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми: «Мозкова атака», «Сенкан», «Вільне письмо», «Джигсоу-1», «Кероване читання з передбаченням», «Взаємні запитання».

Завантажити: Робота над текстом оповідання В. О. Сухомлинського «Чорнобривці» (4 клас. Літературне читання) + Сертифікат (Розмір: 321.6 KB, Завантажень: 381)
Back to top button