Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історіїФайли

Українські землі у складі Російської імперії: адміністративно-територіальний устрій і національне та соціальне становище (9 клас. Історія України)

Автор: Вистороп Тетяна Василівна

Навчальний заклад: Комунальний заклад “Першотравнева загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради Харківської області”

Тема. Українські землі у складі Російської імперії: адміністративно-територіальний устрій і національне та соціальне становище.

Мета: визначити хронологічні межі та періодизацію Нового часу, ознайомити учнів/учениць з часом входження українських територій до складу Російської імперії, розглянути особливості адміністративно-територіального устрою, національного та соціального складу населення; розглянути основні цілі та сутність національної політики Російської імперії; розвивати увагу, пам’ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними та контурними картами; виховувати зацікавленість до вивчення історичного минулого Батьківщини.

Очікувані результати. Після уроку учні зможуть:

  • називати хронологічні межі та періодизацію Нового часу, час входження українських територій до Російської імперії;
  • характеризувати адміністративно-територіальний устрій та національний і соціальний склад населення у складі Російської імперії;
  • пояснювати поняття «довге століття», «модернізація», «національне відродження», «смуга осілості», «губернія»; головні цілі та сутність національної політики Російської імперії;
  • показувати на карі українські території у складі Російської імперії.

Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.

Обладнання: підручники, карти, ілюстрації до теми.

Завантажити: Українські землі у складі Російської імперії: адміністративно-територіальний устрій і національне та соціальне становище (9 клас. Історія України) + Сертифікат (Розмір: 883.1 KB, Завантажень: 2000)
Back to top button