ФайлиШкільному психологу

Майстер-клас для психологів, психологів – педагогів «Психолого-педагогічна пісочниця»

Автор: Катаєва Тетяна Вікторівна

Навчальний заклад: ШДС І ступеня “Перевесло”

Майстер-клас для психологів,  психологів – педагогів «Психолого-педагогічна пісочниця»

Майстер-клас для психологів, психологів – педагогів «Психолого-педагогічна пісочниця». На майстер – класі ви познайомитеся з методом пісочної терапії, як різновиду арт-терапії. Це саме той метод, завдяки якому дитина з піску і невеликих фігурок будує свій індивідуальний і неповторний світ в мініатюрі. Граючи, вона висловлює те, що хвилює, програючи на піску свої переживання – дитина самосцілюється. Дорослі можуть бути впевнені: якщо в дитячому пісочному господарстві все спокійно, то і на душі у дитини спокій і гармонія.

Пісочницю по праву можна назвати універсальним інструментом. Її можуть з успіхом використовувати фахівці різних напрямків: психологи, педагоги, дефектологи, логопеди. По суті – всі, хто працює з дітьми. Звичайно ж, в кожному з цих спеціалістів цілі і завдання роботи будуть відрізнятися. Також будуть різними прийоми і методи роботи.

Давайте разом спробуємо розібратися:

– Для чого пісочниця потрібна вам, як фахівцю;

– Як саме має бути організований процес роботи з піском в залежності від вашої мети та завдань;

– Яке місце займає або займе пісочниця серед інших методів роботи, які використовуються вами.

На майстер-класі ми, звичайно ж, будемо працювати з пісочницею: створювати свої пісочні картини – групові та індивідуальні, розбирати випадки з практики, пробувати себе в ролі пісочного терапевта.

Програма майстер-класу

  1. Психолого-педагогічна пісочниця як один із напрямів Sandplay. Історія і сучасні тенденції.
  1. Організація роботи. Вибір розміру і форми пісочниці. Необхідні матеріали та іграшки. Сухий і мокрий пісок. Правила гри в пісок. Початок роботи. Перше знайомство з пісочницею. Варіанти інструкцій. Позиція фахівця.
  1. Пісочниця в руках психолога: – Діагностика. Як «читати» пісочні картини. Особливості інтерпретації груповий пісочної картини. Особливості індивідуальної та групової роботи з дітьми. Використання пісочниці в консультуванні сім’ї.
  1. Педагогічна пісочниця. Робота з дітьми різного віку (молодші та старші дошкільнята, молодші школярі). Нетрадиційне використання пісочниці в загальноосвітньому процесі дитячого садка.

Розвиваючі, адаптаційні, дидактичні ігри.

Завантажити: Майстер-клас для психологів, психологів - педагогів «Психолого-педагогічна пісочниця» + Сертифікат (Розмір: 325.5 KB, Завантажень: 425)
Back to top button