Здоров'я

Причина дитячої гіперактивності – дисфункція внутрішнього вуха

Причина дитячої гіперактивності - дисфункція внутрішнього вуха
Причина дитячої гіперактивності – дисфункція внутрішнього вуха
Порушення функції внутрішнього вуха може бути причиною гіперактивності у дитини. До такого висновку прийшли вчені з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку.

Вони з’ясували, що аномалії внутрішнього вуха і стан надмірної збудливості можуть бути викликані одним і тим же дефектним геном.

Вважається, що такі поведінкові порушення, як гіперактивність , обумовлено діяльністю головного мозку. Однак, за даними фахівців, дисфункція внутрішнього вуха може бути безпосередньою причиною неврологічних змін. Дисфункція внутрішнього вуха, як правило, викликана генетичними дефектами, але також причинами можуть стати інфекції та травми. Це дає підстави припускати, що дітям, які страждають гіперактивністю, має сенс пройти медикаментозне лікування.

Стан підвищеної активності і збудливості у дітей зазвичай супроводжується невмінням концентруватися, нездатністю зосередити увагу, а також забудькуватістю. Крім того, такий стан часто супроводжується проблемами з рівновагою і слухом. Однак як пов’язані ці симптоми, дотепер виявлено не було.

«Результати нашого дослідження свідчать про те, що порушення функції слуху, пов’язані з проблемами роботи внутрішнього вуха, можуть викликати молекулярні зміни в мозку, тобто першопричиною поведінкових порушень є не мозок», – говорять автори роботи.

Вчені спостерігали за поведінкою лабораторних мишей. Ті з них, у кого були травми равлика і вестибулярного апарату, – органів слуху та рівноваги, відрізнялися надзвичайною рухливістю. Автори дослідження з’ясували, що порушення слуху і рівноваги були наслідком мутації гена Slc12a2. «Вимкнення» гена у внутрішньому вусі здорових мишей призводила до того, що гризуни ставали більш активними. Дослідники припускають, що дефекти внутрішнього вуха призводять до некоректного функціонування центральної частини мозку, яка відповідає за рухи. Це говорить про те, що порушення в сенсорній системі впливають на поведінку людини.

Back to top button