Конспекти уроків української літератури 9 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Романтика почуттів першого кохання, тонке зображення душевного хвилювання підлітків у трилогії Степана Процюка «Марійка та Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти» (9 клас. Українська література)

Автор: Тимошицька Алла Миколаївна

Навчальний заклад: Сарненська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2

Тема. Позакласне читання.  Романтика почуттів першого кохання, тонке зображення душевного хвилювання підлітків  у трилогії Степана Процюка «Марійка та Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти».

Мета. Ознайомити учнів із життям та творчістю сучасного українського письменника Степана Процюка та змістом його трилогії про кохання; розкрити майстерність автора у психологічному зображенні образів, часто складних і суперечливих; на матеріалі творів розкрити проблеми першого кохання, стосунків батьків і дітей, дружби, любові до рідної мови тощо; розвивати вміння виразно та осмислено читати прозові тексти; навички аналізу твору та розв`язання проблемних питань; аналізувати душевні переживання героїв; розвивати вміння давати власну оцінку прочитаного, логічне мислення, зв`язне мовлення; виховувати почуття розуміння людської особистості, почуття дружби, любов до книги.

Цілі

Учні знатимуть: зміст трилогії С.Процюка, його тему та ідею, головні проблеми, порушені у творі, їх актуальність.

Учні вмітимуть: виразно читати уривки з текстів трилогії, визначати тему та ідею; характеризувати образи, розкривати суперечливість характерів; висловлювати власне ставлення до прочитаного; проводити самооцінювання та взаємооцінювання роботи на уроці.

Тип уроку. Урок позакласного читання (сприймання і засвоєння нових знань)

Обладнання. Портрет Степана Процюка, книжкова виставка його творів для дітей і підлітків, тексти творів «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти»

Методи, прийоми і форми роботи на уроці. Випереджувальне завдання, бесіда, робота в групах, робота з текстом, «Незакінчене речення», метод «ПРЕС», інтерактивна вправ «Рольова гра», піраміда позитивних почуттів, «Гронування».

Випереджувальне завдання. Прочитати книги трилогії Степана Процюка «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти», дослідити біографію Степана Процюка, підготувати запитання для прес – конференції.

Завантажити: Романтика почуттів першого кохання, тонке зображення душевного хвилювання підлітків у трилогії Степана Процюка «Марійка та Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти» (9 клас. Українська література) + Сертифікат (Розмір: 355.0 KB, Завантажень: 648)
Back to top button