Позаурочна робота з інформатикиУсі уроки інформатикиФайлиШкільному психологу

Профілактична програма з елементами тренінгу “Інтернет: Права. Захист. Пильність”

Автор: Ритченко Ніна Миколаївна

Навчальний заклад: КЗ “Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів”

Профілактична програма з елементами тренінгу “Інтернет: Права. Захист. Пильність”

Актуальність програми

В сучасному світі комп’ютер з Інтернетом став для дітей не лише інструментом для навчання та розваг, а й небезпекою. І все частіше батьки та педагоги стали помічати негативний вплив Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров’я дитини, Інтернет – залежність.

На жаль на сьогоднішній день немає комп’ютерних програм, здатних повністю захистити дитину від доступу до небажаної чи небезпечної інформації.

Єдиним способом, що залишається навчити дітей безпечно користуватися Інтернетом та попередити його негативний вплив, навчити їх робити усвідомлений та грамотний вибір стосовно інформації, яку вони зустрічають в Інтернет просторі.

Цільове призначення програми.

Мета  даної програми є зменшити рівень негативного впливу Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров’я дитини, розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет, навчити аналізувати інформацію з Інтернет простору, ознайомити з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти, працюючи в Інтернеті, розвивати вміння спілкуватися в соціальних мережах та чатах, забезпечити достатнє інформування дітей стосовно проблеми кібербулінгу.

Завдання програми:

  • Навчити дітей обережно користуватися Інтернетом;
  • Розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість;
  • Привернення уваги користувачів Інтернету до проблеми Інтернет – безпеки;
  • Формування у дітей критичного ставлення до ресурсів мережі;
  • Стимулювання використання дітьми і підлітками позитивного Інтернет – контенту, який би сприяв їхньому розвитку і навчанню;
  • Дослідити позитивні і негативні наслідки користування Інтернетом;
  • Сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання, мотивувати їх не поширювати цю інформацію в своєму середовищі;
  • Навчити дітей, як вони повинні діяти в певних ситуаціях, з якими вони можуть стикнутися в Інтернеті, щоб не стати жертвою кібербулінгу.

Форма роботи –  групова

Вік -12-18 років

Завантажити: Профілактична програма з елементами тренінгу "Інтернет: Права. Захист. Пильність" + Сертифікат (Розмір: 845.3 KB, Завантажень: 353)
Back to top button