день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Білки, їх структура та біологічні функції (9 клас. Біологія) + Презентація

Автор: Медвідь Василь Михайлович

Навчальний заклад: Гошівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тема: Білки, їх структура та біологічні функції

Мета уроку: сформувати уявлення  про білки як органічні сполуки, полімери, мономери в яких є амінокислоти; дати загальне уявлення про амінокислоти; представити 20 амінокислот, що входять до складу білка; показати особливості первинної, вторинної, третинної і четвертинної структури білка; перерахувати, не описуючи детально, основні біологічні функції білків.

Обладнання і матеріали: таблиці, на яких показано структури білка і формули амінокислот; таблиця з переліком основних біологічних функцій білків.

Базові поняття і терміни: полімери, мономери, амінокислоти, білки, пептидний зв’язок, пептиди, поліпептиди, первинна, вторинна, третинна, четвертинна структури білка, глобулярні білки, фібрилярні білки, денатурація, ренатурація, біологічні функції білків.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Концепція уроку: розповісти спочатку про всі прості органічні сполуки — амінокислоти, звернувши увагу на те, що властивості амінокислот визначаються двома функціональними групами (аміногрупою і карбоксильною групою). Потім показати як, вони сполучаються разом завдяки пептидним зв’язкам і підвести до поняття поліпептиди. Після цього розкрити особливості первинної, вторинної, третинної структури білка, показавши визначальну роль первинної структури у формуванні вторинної і третинної структур. Урок завершується бесідою про взаємозв’язки структур і функцій. Учні повинні прийти до думки про те, що сам завдяки своїй різноманітній структурі білки можуть виконувати різноманітні біологічні функції.

Методи навчання: словесні,пояснювально-ілюстративні,репродуктивні,частково пошукові,інтерактивні

Завантажити: Білки, їх структура та біологічні функції (9 клас. Біологія) + Презентація + Сертифікат (Розмір: 468.4 KB, Завантажень: 235)