Конспекти уроків історії України 10 класУсі уроки історіїФайли

Діяльність національно-культурних та спортивно-фізкультурних організацій на західноукраїнських землях (початок ХХ століття) (10 клас. Історія України)

Автор: Граб Оксана Михайлівна

Навчальний заклад: Гімназія імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Борзнянської районної ради Чернігівської області

Тема. Діяльність національно-культурних та спортивно-фізкультурних організацій на західноукраїнських землях (початок ХХ століття)

Мета уроку: проаналізувати причини наростання національного руху в Західній Україні на поч. ХХ ст., з’ясувати особливості національного руху Буковини та Закарпаття, ознайомити учнів із політичним становищем та розвитком Західної України в складі Австро-Угорщини на початку ХХ ст.; розвивати в них уміння аналізувати текстові джерела, узагальнювати матеріал, аргументувати свої судження; виховувати повагу до історичного минулого українського народу.

Очікувані результати

Після цього уроку ви зможете:

  • характеризувати діяльність національно-культурних і спортивно-фізкультурних організацій «Січ», «Сокіл», «Пласт»;
  • визначати роль цих організацій в піднесенні національного життя на західноукраїнських землях початку ХХ століття;
  • робити самостійні висновки щодо історичного значення діяльності організацій «Січ», «Сокіл», «Пласт» та аргументувати їх конкретними фактами;
  • порівнювати  прояви і процеси національного життя  Наддніпрянської України та західноукраїнських земель.

Обладнання: підручник, настінна карта «Українські землі на початку ХХ століття», контурні карти, картки з текстовими джерелами, портрети історичних персоналій.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Завантажити: Діяльність національно-культурних та спортивно-фізкультурних організацій на західноукраїнських землях (початок ХХ століття) (10 клас. Історія України) + Сертифікат (Розмір: 576.3 KB, Завантажень: 370)
Back to top button