Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Колове тренування на уроках фізичного виховання учнів 10-11 класів

Автор: Андрусів Світлана Михайлівна

Навчальний заклад: Сокальський професійний ліцей Львівської області

Колове тренування на уроках фізичного виховання учнів 10-11 класів (І-ІІ курс навчання в ПТНЗ)

Для підвищення ефективності і якості фізичного виховання учнів  можна застосовувати метод «колового тренування». «Колове тренування» —   є одна із організаційно-методичних форм занять фізичними вправами, направленими в основному на комплексний розвиток рухових якостей. Одна з найважливіших особливостей цієї форми занять – чітке нормування фізичного навантаження  і в той же час чітка індивідуалізація її.

Основне завдання використовування методу «колового тренування» на уроці — ефективний розвиток рухових якостей  в умовах обмеженого і жорсткого ліміту часу при чіткій регламентації і індивідуальному дозуванні виконуваних вправ.

Цей метод допомагає збільшити загальну і моторну щільність уроку, ефективно використовується навчальний час, полегшує облік, контроль і індивідуальне регульоване  навантаження, активізує працьовитість учнів, оскільки вправи роблять всі учні одночасно і в той же час самостійно, пропорційно своїм можливостям і зусиллям.

«Колове тренування» добре поєднує в собі вибірково направлений і комплексний вплив, а також чітко впорядкований і варіативний вплив. Із застосуванням цього методу збільшується охоплення учнів різноманітною і цілеспрямованою роботою з урахуванням індивідуального підходу до кожного учня залежно від досягнутого ним  рівня фізичного розвитку.

«Колове тренування»  має взаємозв’язок з програмним матеріалом з легкої атлетики, спортивних ігор, лижної підготовки, і особливо з гімнастики та ППФП. Ефективність концентрації  навантаження дозволяє в найкоротший термін успішно розвивати загальну і спеціальну фізичну підготовку.

Комплекси  «колового тренування»  включають   вправи, які сприяють  розвитку фізичних якостей  : сили, швидкісної сили,швидкості, спритності, гнучкості, загальної і спеціальної витривалості.

Приклад   плану – конспекту для  п’яти  уроків з фізичної культури для учнів 10-11 класів з використанням   методу  «колового тренування»  в основній частині уроку ,а також  індивідуальна карта особистого обліку учня.

Конспекти уроків фізичної культури на сайті “Шкільне життя”

Завантажити: Колове тренування на уроках фізичного виховання учнів 10-11 класів + Сертифікат (Розмір: 322.7 KB, Завантажень: 588)

Один коментар

  1. Олександр

    Подивився. Мене охопив жах. Тема заняття: “Повторити техніку подачі м’яча та передач м’яча під час навчальної гри у волейбол”. Учні працюють з м`ячами 2 в основній частині і 5 в заключній. Питанння, Чи навчиться дитина грати у волейбол, якщо вона мяча не торкалась? Для кого це пишуть? Мабуть знов для докторських дисертацій? Щоб отримувати великі гроші ні за що.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*