Конспекти уроків фізичної культури 10 класКонспекти уроків фізичної культури 11 класФізична культураФайли

Колове тренування на уроках фізичного виховання учнів 10-11 класів

Автор: Андрусів Світлана Михайлівна

Навчальний заклад: Сокальський професійний ліцей Львівської області

Колове тренування на уроках фізичного виховання учнів 10-11 класів (І-ІІ курс навчання в ПТНЗ)

Для підвищення ефективності і якості фізичного виховання учнів  можна застосовувати метод «колового тренування». «Колове тренування» —   є одна із організаційно-методичних форм занять фізичними вправами, направленими в основному на комплексний розвиток рухових якостей. Одна з найважливіших особливостей цієї форми занять – чітке нормування фізичного навантаження  і в той же час чітка індивідуалізація її.

Основне завдання використовування методу «колового тренування» на уроці — ефективний розвиток рухових якостей  в умовах обмеженого і жорсткого ліміту часу при чіткій регламентації і індивідуальному дозуванні виконуваних вправ.

Цей метод допомагає збільшити загальну і моторну щільність уроку, ефективно використовується навчальний час, полегшує облік, контроль і індивідуальне регульоване  навантаження, активізує працьовитість учнів, оскільки вправи роблять всі учні одночасно і в той же час самостійно, пропорційно своїм можливостям і зусиллям.

«Колове тренування» добре поєднує в собі вибірково направлений і комплексний вплив, а також чітко впорядкований і варіативний вплив. Із застосуванням цього методу збільшується охоплення учнів різноманітною і цілеспрямованою роботою з урахуванням індивідуального підходу до кожного учня залежно від досягнутого ним  рівня фізичного розвитку.

«Колове тренування»  має взаємозв’язок з програмним матеріалом з легкої атлетики, спортивних ігор, лижної підготовки, і особливо з гімнастики та ППФП. Ефективність концентрації  навантаження дозволяє в найкоротший термін успішно розвивати загальну і спеціальну фізичну підготовку.

Комплекси  «колового тренування»  включають   вправи, які сприяють  розвитку фізичних якостей  : сили, швидкісної сили,швидкості, спритності, гнучкості, загальної і спеціальної витривалості.

Приклад   плану – конспекту для  п’яти  уроків з фізичної культури для учнів 10-11 класів з використанням   методу  «колового тренування»  в основній частині уроку ,а також  індивідуальна карта особистого обліку учня.

Конспекти уроків фізичної культури на сайті “Шкільне життя”

Завантажити: Колове тренування на уроках фізичного виховання учнів 10-11 класів + Сертифікат (Розмір: 322.7 KB, Завантажень: 1255)

Один коментар

  1. Подивився. Мене охопив жах. Тема заняття: “Повторити техніку подачі м’яча та передач м’яча під час навчальної гри у волейбол”. Учні працюють з м`ячами 2 в основній частині і 5 в заключній. Питанння, Чи навчиться дитина грати у волейбол, якщо вона мяча не торкалась? Для кого це пишуть? Мабуть знов для докторських дисертацій? Щоб отримувати великі гроші ні за що.

Back to top button