Методика початкового навчанняУсі уроки початкова школаФайли

Опис досвіду. Вдосконалення техніки читання молодших школярів

Автор: Соклакова Ольга Олександрівна

Навчальний заклад: Українська ЗОШ І-ІІІ ст. №13

Опис досвіду. Вдосконалення техніки читання молодших школярів

Обґрунтування актуальності досвіду, його практична значущість

 Проблема всебічного розвитку особистості набуває особливої значущості у сучасних умовах модернізації освіти. Унікальним засобом формування загальної культури людини, її моральних орієнтирів і цінностей є книга. Значення книги в житті кожної людини і суспільства в цілому величезне. Книга – це ланка, яка зв’язує нас з минулим і майбутнім. Книга – це шлях до пізнання речей і явищ. Книга – це ключ до відкриття світу людей: добра й зла, сили й слабкості, покірності й боротьби. Відкриваючи цей світ, дитина розвиває свій розум і почуття, виробляє переконання, пізнає, оцінює й виховує саму себе. І нема в процесі розвитку такої ж загальнодоступної величини й направляючої сили, як книга.

Книга є невичерпним джерелом постійного збагачення й духовного розвитку молодої людини. Адже в процесі читання вдосконалюютьсят оперативна пам’ять і стійкість уваги, а від цих двох показників залежить розумова працездатність. Крім того, в умовах сучасності, коли школа переорієнтується з школи пам’яті на школу мислення, роль книги й читання незмінно зростає.

Розвиток новітніх технологій потребує набагато кращого вміння читати, ніж раніше. Це пов’язано з тим, що зростає обсяг інформації, яку необхідно засвоїти для успішної подальшої життєдіяльності. А це, в свою чергу, потребує збільшення темпу читання, швидкості розуміння і прийняття рішення. Тож читання стає основою освіти і самоосвіти, неперервною навичкою освіти людини протягом усього життя. Тому будувати навчально –  виховний процес необхідно таким чином, щоб розвивати в учнів пізнавальний інтерес, вміння самостійно поповнювати свої знання, орієнтуватися в потоці інформації.

Усе це й визначило вибір проблеми, над впровадженням якої працюю протягом останніх років – «Вдосконалення техніки читання молодших школярів».

 

Завантажити: Опис досвіду. Вдосконалення техніки читання молодших школярів + Сертифікат (Розмір: 355.4 KB, Завантажень: 338)
Back to top button