Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історіїФайли

Формування модерної української нації. «Український проект» (9 клас. Історія України)

Автор: Чеботарьова Світлана В’ячеславівна

Навчальний заклад: НВК “гімназія – школа”№27 м.Маріуполь

Формування модерної української нації. «Український проект».

Мета уроку:

Навчальна – з’ясувати стан українського питання в  Російській та Австрійській імперіях у І пол. ХІХ ст., акцентувавши увагу на різниці суспільно політичних прав українського населення,  російської та польської націй, дати визначення поняттям: нація, етнос, народність; ознайомити учнів з провідними теоріями поч. ХІХ ст., щодо майбутньої долі України.

Розвиваюча – сприяти розвитку мовлення, самостійності, логічного мислення, вміння подолання труднощів у навчанні, розвивати в учнів уміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати матеріал, працювати з історичними джерелами інформації, характеризувати зміст історичних джерел, висловлювати свою думку, працювати з історичними термінами.

Виховна  – сприяти національно – патріотичному вихованню, розвивати почуття згуртованості, відповідальності; сприяти формуванню світогляду.

Очікувані результати.

Після   цього  уроку учні  зможуть:

– виявляти розуміння понять «етнос», «народність», «нація»;
– орієнтуватися у визначеннях «український проект», «російський і польський імперські проекти»;
– описувати і порівнювати стан українського питання в межах Російської і Австрійської імперій, різниці суспільно-політичних прав українського населення та сусідніх прийшлих – російської та польської націй;
– визначати  мотиви дій української еліти з виокремлення українських національних інтересів;
– здійснювати критичний аналіз джерел та інтерпретувати теоретичні постулати лідерів українського руху.

Методико-дидактичне забезпечення уроку: комп’ютерна презентація, підручник «Історія України» Ф.Г.Турченка, В.М.Морока, карта українські землі у складі Російської і Австрійської імперій ХVІІІ-ХІХ ст., історичні джерела інформації (цитати з книги «Формування модерної української нації» Я.Грицака, Р.Шполюка «Імперія та нації»).

Тип уроку: урок засвоєння нового навчального матеріалу.

Форма уроку:  урок – дослідження.

Завантажити: Формування модерної української нації. «Український проект» (9 клас. Історія України) + Сертифікат (Розмір: 329.7 KB, Завантажень: 986)
Back to top button