день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Особливості українського руху на Буковині та Закарпатті. Діяльність Андрея Шептицького (10 клас. Історія України) + Презентація

Автор: Затишняк Тамара Федорівна

Навчальний заклад: Жашківська ЗОШ І-ІІІ ст. №3

Тема:  Особливості українського руху на Буковині та Закарпатті. Діяльність Андрея Шептицького.

Мета:

навчальна: охарактеризувати особливості суспільно-політичного життя Буковини та Закарпаття через призму розвитку західноукраїнських земель початку XX ст.; визначити головні аспекти діяльності народовської та москвофільської течії  українського руху зазначених регіонів; проаналізувати роль Андрея Шептицького в активізації українського руху західноукраїнських земель; пояснити зміст понять   «Національна рада русинів на Буковині», «Руська рада», «Верховинська акція».

розвивальна: сприяти розвитку логічного та критичного мислення; поглиблювати вміння встановлювати причинно- наслідкові зв’язки між явищами та подіями в історії.

виховна: мотивувати пізнавальний інтерес до вивчення історії; формувати почуття патріотизму до історичного минулого України.

Обладнання: підручник, настінна карта « Українські землі на початку XX ст., навчальний історичний атлас, навчальна презентація.

Тип уроку: урок-лекція

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

  • аналізувати діяльність народовців і москвофілів Буковини та Закарпаття;
  • характеризувати особливості політики буковинських партій;
  • визначати роль Августина Волошина щодо розвитку громадсько –політичного життя Закарпаття;
  • аналізувати громадсько – духовну позицію Андрея Шептицького відносно українців початку XX ст.;
  • висловлювати власне ставлення до подій національного руху на українських землях на зламі століть.
Завантажити: Особливості українського руху на Буковині та Закарпатті. Діяльність Андрея Шептицького (10 клас. Історія України) + Презентація + Сертифікат (Розмір: 1.0 MB, Завантажень: 167)