Конспекти уроків хімії 9 класУсі уроки хіміїФайли

Класифікація хімічних реакцій за кількістю і складом реагентів та продуктів реакцій: реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну (9 клас. Хімія)

Автор: Сібова Юлія Петрівна

Навчальний заклад: Первомайський НВК “ЗОШ І-ІІ ст.№15 – колегіум” Миколаївської області

Класифікація хімічних реакцій за кількістю і складом реагентів та продуктів реакцій: реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну.

Демонстрації Реакції розкладу, сполучення, заміщення, обміну

Інструктаж з ТБ

Мета:

  • поглибити знання учнів про хімічні реакції ; на основі експерименту ознайомити з основними типами  хімічних реакцій; навчити розрізняти  реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну, теоретично за рівнянням реакції і експериментально – за ознаками хімічних реакцій. (знаннєвий компонент)
  • Розвивати навички і вміння самостійно складати рівняння реакцій, класифікувати за різними ознаками, розставляти коефіцієнти; розвивати спостережливість, логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати ; закріпити правила ТБЖД (діяльнісний компонент)
  • Виховувати ініціативність та відповідальність учнів; вміння працювати в групі(соціальна та громадянська компетентність) ; вміння пояснювати природні явища на основі хімічних знань; проводити досліди з речовинами з урахуванням їхніх фізичних і хімічних властивостей(природнича компетентність) ;розуміти важливість гармонійної взаємодії людини і природи(ціннісний компонент)

Тип уроку: комбінований урок засвоєння нових знань, узагальнення вмінь і навичок та застосування їх на практиці.

Форми роботи: розповідь учителя, фронтальна робота, робота в малих групах, індивідуальна.

Міжпредметні зв’язки: фізика ( визначення фізичних явищ ), математика ( проведення розрахунків- коефіцієнти)

Обладнання: таблиця розчинності;  Періодична система Д.І.Менделєєва, ряд активності металів, дидактичний матеріал,  комп’ютер , лабораторне обладнання та реактиви

Базові  терміни:  хімічна реакція,  реакції розкладу, сполучення, обміну,  заміщення.

Завантажити: Класифікація хімічних реакцій за кількістю і складом реагентів та продуктів реакцій: реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну (9 клас. Хімія) + Сертифікат (Розмір: 495.1 KB, Завантажень: 775)
Back to top button