Конспекти уроків української літератури 5 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Казковий світ Василя Литвиненка. «Про ледачого Павла з Приазовського села». (5 клас. Українська література)

Автор: Котляр Світлана Миколаївна

Навчальний заклад: Комунальний заклад “Маріупольський НВК “Ліцей-школа № 48″ Маріупольської міської ради Донецької області”

Вивчення української літератури в кожному класі має рубрику «Література рідного краю», на яку виділено 4 години. Учитель упродовж року самостійно розподіляє ці години, а також обирає тексти для  розгляду на уроках відповідно до вікових особливостей учнів. У програму з української літератури цей розділ був уведений з метою виховання духовності, національно-патріотичних почуттів, любові до рідного слова, виховання  шанобливого ставлення до митців свого краю як до особливо обдарованих  людей.

До Вашої уваги пропонується розробка уроку, на якому учні ознайомляться з творчістю маріупольського письменника Василя Литвиненка.

Урок рекомендується проводити в 5 класі в темі «Світ фантазії, мудрості. Літературні казки».

  Тема. Казковий світ Василя Литвиненка. «Про ледачого Павла з Приазовського села».

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів з творчістю письменника-земляка; удосконалювати вміння аналізувати текст, робити висновки, висловлювати та обґрунтовувати власні думки з приводу прочитаного, давати оцінку подіям та поведінці героя;
  • розвивальна: розвивати усне мовлення; викликати бажання фантазувати, створювати щось своє, неповторне; заохочувати до перших власних «спроб пера»;
  • виховна: прищеплювати любов до казки, виховувати повагу до людей праці, викликати осудливе ставлення до такої вади, як лінощі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи та прийоми: евристична бесіда, «Мікрофон», робота в групах, рольова гра «Перевтілення», «Незакінчене речення», «Сенкан».

Обладнання: портрет В. Литвиненка, виставка творів письменника, текст казки, ілюстрації учнів до прочитаних казок, прислів’я про лінь і працю, презентація.

ТЛ: літературна казка.

Епіграф: Праця людину годує, а лінь — марнує (Народна мудрість)

Випереджувальні завдання: ілюстрації до прочитаних казок, завдання для груп (підібрати прислів’я), виступи учнів.

Місце уроку в календарному плануванні: 5 клас, І семестр, тема «Світ фантазії, мудрості. Літературні казки».

Завантажити: Казковий світ Василя Литвиненка. «Про ледачого Павла з Приазовського села». (5 клас. Українська література) + Сертифікат (Розмір: 348.6 KB, Завантажень: 102)
Back to top button