Конспекти уроків хімії 8 класУсі уроки хіміїФайли

Фізичні та хімічні властивості кислот: дія на індикатори, взаємодія з металами, основами, основними оксидами та солями (8 клас. Хімія)

Автор: Савицька Оксана Ігорівна

Навчальний заклад: Стільський навчально-виховний комплекс

Тема. Фізичні та хімічні властивості кислот: дія на індикатори, взаємодія з металами, основами, основними оксидами та солями. Поняття про ряд активності металів. Реакції заміщення та обміну.

Очікувані результати

Після уроку учні зможуть:

  • записувати рівняння хімічних реакцій кислот та розв’язувати за ними задачі;
  • користуватися електрохімічним рядом напруг металів та використовувати його під час складання рівнянь реакцій;
  • аналізувати, порівнювати, спостерігати.

Мета: сформувати уявлення про фізичні та хімічні властивості кислот, про особливості та умови взаємодії кислот з металами, основними оксидами та основами, солями, дію їх на індикатори; сформувати вміння застосовувати ряд активності металів для прогнозування можливості перебігу хімічних реакцій; розвивати навички складання хімічних рівнянь реакцій; продовжити роботу над закріпленням правил техніки безпеки під час роботи з кислотами; розвивати логічне та образне мислення учнів, уміння порівнювати, узагальнювати, виділяти головне; розвивати вміння спостерігати та робити висновки, виховувати бережливе ставлення до хімічних реактивів, інтерес до хімії.

Обладнання: періодична таблиця елементів Д.І.Менделєєва, таблиця «Розчинність кислот, основ та солей у воді», «Електрохімічний ряд напруг металів», картки самоконтролю, мультимедійний проектор, ноутбук, презентація Power Point, картки із завданнями, комп’ютерна програма «Віртуальна хімічна лабораторія».

Базові поняття та терміни: кислоти, фізичні та хімічні властивості, індикатори, реакції заміщення, обміну та нейтралізації, ряд активності металів.

Тип уроку:  комбінований.

Методи навчання: пояснювально-ілюстративні – бесіда, розповідь; наочні – демонстрації; практичні – виконання вправ; інтерактивні; репродуктивні, частково-пошукові, творчі, ігрові.

Завантажити: Фізичні та хімічні властивості кислот: дія на індикатори, взаємодія з металами, основами, основними оксидами та солями (8 клас. Хімія) + Сертифікат (Розмір: 338.0 KB, Завантажень: 655)
Back to top button