Здоров'яФізіологія

Знижений цукор підвищує ризик ускладнень з боку серця

Низький рівень цукру в крові може привести до порушень в ритмі серцебиття, які загрожують серцевим нападом. Найчастіше важко визначити справжню причину проблем, особливо у літніх пацієнтів з діабетом 2-го типу і з хворобами серця. За словами Саймона Хеллера, професора Університету Шеффілда, знижений рівень цукру вночі провокує виникнення тривалих періодів низької частоти серцебиття. У результаті кров не надходить нормально в серці, пише Business Strandard .

Постійне відстеження рівня цукру і проведення ЕКГ у групи добровольців впродовж тижня дозволило зробити дані висновки. В експерименті брали участь люди похилого віку діабетики з історією ускладнень з боку серця. Виявилося, у багатьох вночі цукор сильно падав. І це зниження спостерігалося протягом декількох годин.

До цього вчені досліджували підвищений цукор у діабетиків. Однак низький рівень мало кого цікавив. Як зазначає Хеллер, знижений рівень цукру вночі може пояснити, чому деякі молоді люди без яких-небудь хронічних проблем зі здоров’ям несподівано вмирають від ускладнень з боку серцево-судинної системи.

Back to top button