ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

ЗНО готуються ввести для дев’ятикласників

Повну середню освіту в Україні діти здобуватимуть впродовж 12-ти років за схемою 5+4+3, а після 9-го класу учні здаватимуть зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами якого вступатимуть до навчального закладу.

Як повідомив заступник міністра освіти та науки України Павло Полянський в Укрінформі на засіданні Громадянської платформи з реформування наукової сфери, така ініціатива міститься у проектах Концепції розвитку освіти на 2015-2025 роки та рамкового закону про освіту, напрацьованих експертами, повідомляє ukrinform.ua

«Після дев’ятого класу, і це ми вже плануємо поетапно зробити, у якій формі це буде, треба подивитися, загальне ЗНО, а потім буде ліцей. З десятого класу буде вступ, а не перехід, як зараз із дев’ятого у десятий, а саме вступ до старшої школи», – сказав Полянський.

За його словами, випускники 9-х класів зможуть вступати до навчального закладу академічного спрямування (учні з кращими результатами ЗНО; орієнтація на вступ до університету), навчального закладу професійного спрямування або професійного коледжу.

«Це дуже важлива річ, це зміна парадигми від переходу з основної школи у старшу до вступу з основної школу у старшу», – підкреслив чиновник.

Ще одна ініціатива, розповів Полянський, стосується зміни підходів до вступу в початкову школу. «Вступ до першого класу дітей буде здійснюватися тільки на підставі їхнього місця проживання. Ніяких не може бути вступних тестувань, випробовувань і співбесід до першого класу», – зазначив заступник міністра.

Back to top button